httpwww pmmc lt

Italijos kryptys

Sakoma, kad visi keliai veda į Romą, o šiandieninis keliautojas – turistas gali pripažinti, kad visos kryptys Italijoje veda iš Romos į kitas tokias pačias puikias vietas. Posakis dėl visų kelių, vedančių į sostinę tada, kai Romos imperijos galybės laikais šioje imperijoje buvo išasfaltuoti pirmieji visoje Europoje keliai. Atstumas tarp miestų buvo matuojamas pagal tai, kaip toli koks nors miestelis yra nutolęs nuo Romos, tad visi keliai tarsi ir vedė kaip tik į ją.

Florencija ir Neapolis

Aplankykite ItalijąJeigu šiais laikais norėtumėte keliauti po Italiją, tuomet keliautumėte ir per skirtingus periodus. Šalis ypatinga tuo, kad joje gausu Antikoje klestėjusios kultūros liekanų bei Renesanso metu (kuris Europoje gimė Florencijoje) atgaivintos Antikos kūrinių, architektūros. Barokas taip pat prasidėjo Italijoje kaip be galo pompastiškas būdas dailinti sakralinius, su religija susijusius paminklus, pastatus, bažnyčias. Tad Italijoje yra kelių skirtingų šimtmečių, netgi tūkstantmečių lobynų, būtent į juos ir veda visos kryptys šiame moteriško aulinio bato formos plote. Jeigu nuvyktumėte į Florenciją, tuomet jus pasitiktų gausa Renesanso architektūros, skulptūros. Apsilankę Neapolyje, kaip ir Romoje, pamatysite daugybę barokinio grožio, tokių architektų kaip Barromini, Michelangelo darbų, paveikslų Leonardo da Vinci, Rembranto, Rafaelio, Rubenso ir kitų. Tai, kas vadinama klasika, tai, kas vėliau daug šimtmečių tapo atspirties tašku daugybei menininkų, laukia jūsų muziejuose, bažnyčiose.

Venecija

Skaityti toliau

Pratybų atsakymai – žinių tikrinimui

Pratybų atsakymai tikrai gali praversti tuomet, kada norima pasitikrinti savo žinias: sprendžiant įvairias pratybų užduotis ne visada galime būti garantuoti, kad tai darome teisingai, taigi, kad dėl to būtume garantuoti, galima paprasčiausiai pasitikrinti žinias. Tą padaryti bus ne taip ir sunku, nes šiandie įvairiuose mokslo darbų puslapiuose galima rasti nieko nekainuojančių pratybų atsakymų, kurie tikrai gali padėti pasitikrinti žinias.

pratybų atsakymaiNors kartais abejojama, ar čia pateikiami atsakymai tikrai bus teisingi, tačiau dėl to nerimauti tikrai nereikėtų – čia pateikiami mokytojų knygoje skelbiami atsakymai, taigi, galima net neabejoti, kad jie iš tiesų bus teisingi. Kartais manoma, kad tai yra reikalinga tam, kad būtų galima gauti kuo geresnį pažymį, tačiau nereikėtų pamiršti, jog mokotės tik sau, o ne kažkam kitam, taigi, turite būti suinteresuoti, kad pavyktų kuo daugiau išmokti.Vasara – puikus metas pagilinti savo turimas žinias, taigi, reikėtų šį laiką išnaudoti kuo turiningiau. Tą padaryti galėsite visai nesunkiai, jei per dieną bent truputį laiko paskirsite mokymuisi. Tikėtina, kad mokslo metais galėsite pasiekti kuo geresnių rezultatų, o tai tikrai džiugina.

Skaityti toliau

Koks židinys man tinka labiausiai?

Šiuo metu įrenginėju šviežiai pastatytą nuosavą būstą. Turbūt ne paslaptis, kad vienas svarbiausių pirkinių, siekiant sukurti jaukius ir šiltus namus yra židinys. Tik pradėjus domėtis, kokių židinių būna, suvoki, kad jų rūšių bei tipų įvairovė iš tiesų yra labai didelė. Norint rasti patraukliausią ir labiausiai tinkantį variantą prireikia sugaišti nemažai laiko. Tačiau tik tada galutinai suvoki, koks židinys tau labiausiai tinka.

ŽidiniaiTaigi į ką reikia atkreipti dėmesį, renkantis židinį? Pirmiausia turite apgalvoti, kokiu kuru bus šildomas jūsų namas ar butas. Galimi keli variantai: mediena, dujos, elektra. Iš filmų arba knygų įsivaizduojame atvirą židinį, šalia jo prikrautą pintinę malkų, netoliese pakabintą arba gulintį žarsteklį. Šiais laikais jau sunkiai atrasite namus, kuriuose būtų įrenktas toks židinys. Šiais laikais židiniai turi stiklines dureles, pro kurias yra įdedamas ir įdegamas kuras. Durelės gali būti tiesiu, kampiniu, lenktu arba prizminiu stiklu. Taip pat stiklas gali būti vienpusis, dvipusis arba tripusis. Iš tiesų ir man norėtųsi girdėti dekančios malkos spragsėjimą, stebėti tikros liepsnos žaismą, tačiau toks apsišildymo būdas turi ir savo minusų. Vienas jų, ir man pasirdęs sunkiausiai įveikiamas, tai medienos pasirūpinimas žiemai bei jos sandėliavimas. Nenorėdamas apsikrauti papildomais rūpesčiai, atsisakiau šio tipo židinio, kaip varianto.

Taigi liko rinktis iš dujinio ir elektrinio. Dujiniai židiniai labai populiarūs ir jų tipų yra begalės. Modelių įvairovė stebina ir kartu glumina, nes netikėtai tampa be gali sunku išsirinkti tą, kuris tau tiktų labiausiai. Pasirodo, šitie dujiniai namo apšiltinimo pagalbininkai gali būti tiesūs, tiesūs dvipusiai, raidės L formos ir raidės U formos. Ir kiek dar tipų aš nespėjau pažinti. Supratau tik tai, kad liepsna visuose juose atrodo pritrenkianti ir visai kaip tikra – hipnotizuojanti ir raminanti.

Skaityti toliau

Plastikiniai langai: kaip juos prižiūrėti?

Plastikiniai langai šiandien pasirenkami vis dažniau, nes jie padeda izoliuoti triukšmą ir sulaikyti šilumą. Vis dėlto, norint, kad langai būtų tikrai ilgaamžiški, svarbu pasirūpinti ir tinkama jų priežiūra. Taigi, kaip tinkamai prižiūrėti plastikinius langus?

plastikiniai langaiVisų pirma, kai plastikinius langus sumontuoja meistrai, patartina nepamiršti nuimti apsauginės plėvelės. Tą padaryti patariama ne vėliau nei po mėnesio, kuomet buvo sumontuoti langai. Jei plėvelė bus nuimama vėliau, gali likti jos žymės, o tai tikrai nėra pageidaujama. Svarbu žinoti, kad medžio imitacijos plėvele dengtų profilių negalima valyti acetonu ar priemonėmis, kurių sudėtyje yra alkoholio.

Kad plastikiniai langai būtų varstomi be jokio vargo, patartina kas metus varstomas dalis ištepti alyva ar specialiu skysčiu langų varstomms dalims tepti – tai padės užtikrinti, kad langai bus darinėjami be jokio vargo, o langai tarnaus tikrai ilgai.

Skaityti toliau

Stogo šiltinimas: kam to reikia?

Kiekvienas tikisi, kad namuose šaltuoju metų laiku bus šilta ir jauku, taigi, gana dažnai tenka suvartoti tikrai nemažai energijos, norint apšildyti namus. Deja, tai nėra labai ekonomiška, todėl reikėtų pasiieškoti kitų būdų, kurie galėtų padėti užtikrinti, kad namie būtų tikrai šilta. Vienas geriausių sprendimų – tai stogo šiltinimas, kuris gali užtikrinti, kad namuose bus tikrai pakankamai šilta.

stogo šiltinimasStogas turi ženklią įtaką namuose vyraujančiai oro temperatūrai, todėl svarbu užtikrinti, kad stogas bus pakankamai sandarus ir sulaikys šilumą. Kadangi šiltas oras kyla aukštyn, ji stogas nėra tinkamai apšiltintas, prarandamas tikrai nemažas kiekis šilumos.

Kokie galimi stogo šiltinimo būdai?

Variantų gali būti keletas. Pavyzdžiui, plokštieji ir šlaitiniai stogai gali būti šiltinami iš lako pusės. Tokiam šiltinimui dažniausiai naudojamas poliuretanas, kuris puikiai izoliuoja šilumą ir drėgmę, taip pat yra itin atsparus temperatūros svyravimui. Jis dažnai pasirenkamas ir dėl to, kad puikiai izoliuoja triukšmą, todėl namuose galima mėgautis ne tik jaukumu bei šiluma, bet ir ramybe.

Skaityti toliau