Koks židinys man tinka labiausiai?

Šiuo metu įrenginėju šviežiai pastatytą nuosavą būstą. Turbūt ne paslaptis, kad vienas svarbiausių pirkinių, siekiant sukurti jaukius ir šiltus namus yra židinys. Tik pradėjus domėtis, kokių židinių būna, suvoki, kad jų rūšių bei tipų įvairovė iš tiesų yra labai didelė. Norint rasti patraukliausią ir labiausiai tinkantį variantą prireikia sugaišti nemažai laiko. Tačiau tik tada galutinai suvoki, koks židinys tau labiausiai tinka.

ŽidiniaiTaigi į ką reikia atkreipti dėmesį, renkantis židinį? Pirmiausia turite apgalvoti, kokiu kuru bus šildomas jūsų namas ar butas. Galimi keli variantai: mediena, dujos, elektra. Iš filmų arba knygų įsivaizduojame atvirą židinį, šalia jo prikrautą pintinę malkų, netoliese pakabintą arba gulintį žarsteklį. Šiais laikais jau sunkiai atrasite namus, kuriuose būtų įrenktas toks židinys. Šiais laikais židiniai turi stiklines dureles, pro kurias yra įdedamas ir įdegamas kuras. Durelės gali būti tiesiu, kampiniu, lenktu arba prizminiu stiklu. Taip pat stiklas gali būti vienpusis, dvipusis arba tripusis. Iš tiesų ir man norėtųsi girdėti dekančios malkos spragsėjimą, stebėti tikros liepsnos žaismą, tačiau toks apsišildymo būdas turi ir savo minusų. Vienas jų, ir man pasirdęs sunkiausiai įveikiamas, tai medienos pasirūpinimas žiemai bei jos sandėliavimas. Nenorėdamas apsikrauti papildomais rūpesčiai, atsisakiau šio tipo židinio, kaip varianto.

Taigi liko rinktis iš dujinio ir elektrinio. Dujiniai židiniai labai populiarūs ir jų tipų yra begalės. Modelių įvairovė stebina ir kartu glumina, nes netikėtai tampa be gali sunku išsirinkti tą, kuris tau tiktų labiausiai. Pasirodo, šitie dujiniai namo apšiltinimo pagalbininkai gali būti tiesūs, tiesūs dvipusiai, raidės L formos ir raidės U formos. Ir kiek dar tipų aš nespėjau pažinti. Supratau tik tai, kad liepsna visuose juose atrodo pritrenkianti ir visai kaip tikra – hipnotizuojanti ir raminanti.

Pasimetęs tarp dujinių židinių nusprendžiau, kad trečias variantas man turėtų tikti labiausiai. Pasidomėjau jo pliusais ir supratau, kad būsiu nesuklydęs. Visų pirmą elekriniame židinyje sukurtą liepsną sunku atskirti nuo tikrosios, kadangi kartu su ugnimi yra sukuriamas ir degančios malkos vaizdas. Židinys neišskiria jokio degimo produkto, jį galima reguliuoti pulteliu iš bet kurios kambario vietos, jo paviršius neįkaista pats ir žinoma neįkaitina aplink esančių daiktų. Ir argumentas, kuris man buvo vienas svarbiausių – šiuo metu elektrinis židinys kainuoja pigiau nei dujinis arba malkinis, tačiau rezultatą suteikia tokį patį.

Taigi, nors buvo ir sudėtinga, tačiau man pavyko išsitinkti tokį židinį, kuris ne tik apšildytų visus mano namus, bet ir sukurtų ir jaukią atmosferą.

2 komentarai

  1. Ineta

    Manau namams židinys yra tiesiog būtinas. O tinkamiausią židinį išsirinkti padės specialistai, tad pasikonsultuoti būtina.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *