Italijos kryptys

Sakoma, kad visi keliai veda į Romą, o šiandieninis keliautojas – turistas gali pripažinti, kad visos kryptys Italijoje veda iš Romos į kitas tokias pačias puikias vietas. Posakis dėl visų kelių, vedančių į sostinę tada, kai Romos imperijos galybės laikais šioje imperijoje buvo išasfaltuoti pirmieji visoje Europoje keliai. Atstumas tarp miestų buvo matuojamas pagal tai, kaip toli koks nors miestelis yra nutolęs nuo Romos, tad visi keliai tarsi ir vedė kaip tik į ją.

Florencija ir Neapolis

Aplankykite ItalijąJeigu šiais laikais norėtumėte keliauti po Italiją, tuomet keliautumėte ir per skirtingus periodus. Šalis ypatinga tuo, kad joje gausu Antikoje klestėjusios kultūros liekanų bei Renesanso metu (kuris Europoje gimė Florencijoje) atgaivintos Antikos kūrinių, architektūros. Barokas taip pat prasidėjo Italijoje kaip be galo pompastiškas būdas dailinti sakralinius, su religija susijusius paminklus, pastatus, bažnyčias. Tad Italijoje yra kelių skirtingų šimtmečių, netgi tūkstantmečių lobynų, būtent į juos ir veda visos kryptys šiame moteriško aulinio bato formos plote. Jeigu nuvyktumėte į Florenciją, tuomet jus pasitiktų gausa Renesanso architektūros, skulptūros. Apsilankę Neapolyje, kaip ir Romoje, pamatysite daugybę barokinio grožio, tokių architektų kaip Barromini, Michelangelo darbų, paveikslų Leonardo da Vinci, Rembranto, Rafaelio, Rubenso ir kitų. Tai, kas vadinama klasika, tai, kas vėliau daug šimtmečių tapo atspirties tašku daugybei menininkų, laukia jūsų muziejuose, bažnyčiose.

Venecija

Venecija stebina savo grožiu ne tik dėl tų pačių minėtųjų vertybių, išsibarsčiusių po visą Italiją. Tai taip pat yra ir plaukiantis miestas ir, jeigu norite patirti, ką reiškia potvynis, nenusinešantis gyvybių, atkeliaukite į šį miestą. Jeigu pataikysite pavasarį atitinkamu metu, gal net pamatysite ir įspūdingąjį Venecijos Karnavalą. Kaip ten bebūtų, kelionės į Veneciją geriau neatidėlioti – kiekvieną dieną bent po dalelę milimetro vandens lygis vis pakyla, ir galbūt ateities kartoms jūs galėsite rodyti nuotraukas aplankyto miesto, kuris tuo metu jau ilsėsis jūros dugne.

Ir dar kartą: Roma

Ir visgi tokios bendrovės kaip http://www.greitai.lt/ jums nedelsiant gali pasiūlyti gerus ir patogius skrydžius į Romą. Ten rasite gausiausią Antikos kultūros paveldą, o įspūdingai išdekoruota Venecija meni pompastiškus Baroko laikus, tad čia itin ryškiai susiduria dvi visiškai skirtingos ir didelio laiko tarpo skiriamos epochos. Tačiau neapsiribokite vien Roma, jeigu jau atskridote į ją. Aplankykite ir netoli esančius miestelius Cubiaco, Tivlį ir kitus, kurie nustebins ne ką mažiau nei Koliziejus, o jų vaizdai nebus matyti ant atviručių bei pas draugus ant šaldytuvo kabančių suvenyrų – magnetukų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *