Plastikiniai langai: kaip juos prižiūrėti?

Plastikiniai langai šiandien pasirenkami vis dažniau, nes jie padeda izoliuoti triukšmą ir sulaikyti šilumą. Vis dėlto, norint, kad langai būtų tikrai ilgaamžiški, svarbu pasirūpinti ir tinkama jų priežiūra. Taigi, kaip tinkamai prižiūrėti plastikinius langus?

plastikiniai langaiVisų pirma, kai plastikinius langus sumontuoja meistrai, patartina nepamiršti nuimti apsauginės plėvelės. Tą padaryti patariama ne vėliau nei po mėnesio, kuomet buvo sumontuoti langai. Jei plėvelė bus nuimama vėliau, gali likti jos žymės, o tai tikrai nėra pageidaujama. Svarbu žinoti, kad medžio imitacijos plėvele dengtų profilių negalima valyti acetonu ar priemonėmis, kurių sudėtyje yra alkoholio.

Kad plastikiniai langai būtų varstomi be jokio vargo, patartina kas metus varstomas dalis ištepti alyva ar specialiu skysčiu langų varstomms dalims tepti – tai padės užtikrinti, kad langai bus darinėjami be jokio vargo, o langai tarnaus tikrai ilgai.

Taip pat svarbu nepamiršti, kad patalpas reikia pakankamai dažnai vėdinti. Jei plastikiniai langai neturi orlaidės, tokiu atveju patartina patalpas vėdinti tris ar keturis kartus per dieną po dešimt ar penkiolika minučių. Jei langus pasirinksite su orlaidėmis, atverti langus galėsite ir rečiau.

Taip pat svarbu nepamiršti, kad plastikinių langų palanges reikėtų saugoti nuo ilgalaikės drėgmės, todėl jas teks pakankamai dažnai valyti.

Plastikinių langų ar durų nereikės dažyti, nes jie išlaikys savo pradinę spalvą. Jums tereikės juos pavalyti nuo dulkių ir nesijaudinti , kad langai ar durys laikui bėgant pakeis savo spalvą.

Patartina langų rėmus bei duris valyti su kuo švelnesniais valikliais ir vengti tokių, kurių sudėtyje yra acetono ar alkoholio.

Lyginant su seniau naudotais mediniais langų rėmais, plastikiniai langai tikrai ima viršų: jie kur kas geriau izoliuoja triukšmą ir šilumą, o jų priežiūra yra kur kas paprastesnė. Be to, plastikinių langų nereikia perdažyti, ir jie išlaiko pradinę savo spalvą. Svarbu tiktai, kad vertėtų nepamiršti keleto esminių taisyklių, kaip prižiūrėti plastikinius langus ir patalpas vėdinti pakankamai dažnai – tokiu atveju galėsite džiaugtis plastikinių langų ilgaamžiškumu, ir optimalia temperatūra bei drėgme namuose.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *