Išsivysčiusi podagra – kaip atpažinti?

Išsivysčiusi podagra kankina gan dažnai, ir dažniausiai ji pasireiškia ūmiu sąnarių skausmu. Paprastai sąnariai sustingsta bei parausta, ir dažniausiai skausmas juntamas kojos didžiajame piršte. Skausmas dažniausiai juntamas naktį, ir gana dažnai pabundama dėl šio ūmaus skausmo.

išsivysčiusi podagraPodagra išsivysto tuomet, kai šlapimo rūgšties koncentracija padidėja. Tuomet pradeda formuotis nedideli kristalai, kurie nusėda būtent ant sąnarių. Ši liga skirstoma į du tipus, ir pirminė gali būti paveldima, ir antrinė, kuri gali išsivystyti dėl tam tikrų produktų vartojimo: pavyzdžiui, piktnaudžiaujama riebia mėsa bei žuvimi, geriama daug alaus bei raudonojo vyno. Taip pat podagra gali išsivystyti ir dėl tam tikrų ligų.

Labai svarbu pajutus simptomus kreiptis į gydytoją, kuris, atlikęs reikalingus tyrimus, paskirs tinkamiausią gydymą. Kokia sąnario gydymo priemonė bus tinkamiausia konkrečiu atveju, tai galės nuspręsti tik specialistas, taigi, gydytis patiems tikrai nevertėtų.

Norint išvengti podagros, vertėtų saikingai vartoti kai kuriuos maisto produktus bei alkoholį. Tuo atveju, jei pajusite pirmuosius podagros simptomus, vertėtų nedelsiant kreiptis į gydytoją, ir laikytis jo nurodymų. Deja, kitų priemonių išvengti podagros nėra, išskyrus saikingą tam tikrų produktų vartojimą.

Kartais manoma, kad podagrą gydyti nėra būtina, nes skausmas paprastai pradingsta po kelių dienų, tačiau nesigydant skausmo priepuoliai paprastai atsinaujina, ir skausmas išplinta po dar daugiau sąnarių. Norint užtikrinti, kad šie skausmai nepasikartos, ar neišplis, labai svarbu tinkamai gydytis, taigi, į gydytoją kreiptis būtina. Pacientai, patyrę podagros skausmus, paprastai pripažįsta, kad skausmas tiesiog nepakeliamas, sutrikdantis ne tik miegą, bet ir kasdienę veiklą, taigi, norint užtikrinti, kad skausmas netrukdys įprastos rutinos, vertėtų kreiptis į medikus.

Gana dažnai podagra išsivysto ir dėl tam tikrų ligų, taigi, visada svarbu pakankamai rūpintis savo sveikata, atsisakyti žalingų įpročių, ir maitintis kuo sveikiau. Tokiu atveju galėsite būti užtikrinti, kad ligos jus aplenks, ir neteks kentėti įvairių skausmų. Podagra gali pasireikšti labai netikėtai, ir jos keliami skausmai gali sutrikdyti įprastą jūsų veiklą, taigi, rūpinkitės savo sveikata, ir galima bus išvengti tam tikrų ligų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *