Stogo šiltinimas: kam to reikia?

Kiekvienas tikisi, kad namuose šaltuoju metų laiku bus šilta ir jauku, taigi, gana dažnai tenka suvartoti tikrai nemažai energijos, norint apšildyti namus. Deja, tai nėra labai ekonomiška, todėl reikėtų pasiieškoti kitų būdų, kurie galėtų padėti užtikrinti, kad namie būtų tikrai šilta. Vienas geriausių sprendimų – tai stogo šiltinimas, kuris gali užtikrinti, kad namuose bus tikrai pakankamai šilta.

stogo šiltinimasStogas turi ženklią įtaką namuose vyraujančiai oro temperatūrai, todėl svarbu užtikrinti, kad stogas bus pakankamai sandarus ir sulaikys šilumą. Kadangi šiltas oras kyla aukštyn, ji stogas nėra tinkamai apšiltintas, prarandamas tikrai nemažas kiekis šilumos.

Kokie galimi stogo šiltinimo būdai?

Variantų gali būti keletas. Pavyzdžiui, plokštieji ir šlaitiniai stogai gali būti šiltinami iš lako pusės. Tokiam šiltinimui dažniausiai naudojamas poliuretanas, kuris puikiai izoliuoja šilumą ir drėgmę, taip pat yra itin atsparus temperatūros svyravimui. Jis dažnai pasirenkamas ir dėl to, kad puikiai izoliuoja triukšmą, todėl namuose galima mėgautis ne tik jaukumu bei šiluma, bet ir ramybe.

Plokštieji ir šlaitiniai stogai taip pat gali būti šiltinami iš vidaus. Tokiu atveju stogo šiltinimas atliekamas medžiagas klojant tarp gegnių. Tai puikiai padeda išvengti triukšmo, drėgmės kondensacijos ir šilumos pralaidumo.

Taip pat gali būti šiltinamos ir pastogės, kurių šiltinimui gana dažnai naudojama ekovata. Ji atspari drėgmės kondensacijai, temperatūros pokyčiams, ugniai todėl būsite tikri, kad šis pasirinkimas bus ilgaamžis. Taip pat pastogės gana dažnai šiltinamos ir polisterino granulėmis, kurios pasižymi atsparumu drėgmei, ilgaamžiškumu, taip pat ir atsparumu temperatūros svyravimams.

Jei jums kyla klausimų, kokiu būdu geriausia apšiltinti stogą, visada galite kreiptis į specialistus, kurie ikrai pakonsultuos ir pasiūlys jums patį geriausią sprendimą. Neapšiltintas namas tikrai nėra pakankamai ekonomiškas, ir dėl to krenta jo energetinio naudingumo klasė. Norint, kad namuose ne tik būtų šilta ir jauku, bet ir jums tai kuo mažiau kainuotų, pagalvokite apie stogo šiltinimą – kartą investavus šis pasirinkimas tikrai pasiteisins, ir atsipirks su kaupu, taigi, kreipkitės į specialistus jau šiandien.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *