Kodėl prižiūrėti sodą gali būti malonu

Tokia technika kaip sodo traktoriukai gali būti įkvepianti, o sodo priežiūra virsti maloniu užsiėmimu. Kai kas neįsivaizduoja savo gyvenimo be miesto mūrų, kitiems gi būtina atsigauti sode. Sodo darbai tampa sodo malonumais.

Sodo traktoriukai – mėgstantiems techniką

Štai Vytautas pasakoja, kad jam tam tikra sodo technika tiesiog kelia įkvėpimą ir norą darbuotis. „Mūsų nauji sodo traktoriukai yra mano susidomėjimo ir susižavėjimo objektas. Žinokite, visai kitoks darbas, kai turi namuose tokios įrangos, kuri tikrai įkvepia, kuri yra nauja ir įdomi. Aš esu technikos žmogus, nuo vaikystės toks buvau, su tėčiu tverdavau konstruktorius, žiūrėdavau, kaip jis ardo motociklus, kaip visokius variklius surenka, man tai buvo nuostabu. Dėl to ir sode pas mane yra daug tokios technikos, kurią turėdamas aš tiesiog jaučiu, kaip viskas iškart gerai yra. Pavyzdžiui, sodo traktoriukai man jau reiškia tikrai daug ir man tai tikrai patinka. Su jais padarai tik tam tikrus darbus, bet užtai pajauti technologijų galią, darai tokius dalykus, kurių kiti nedaro“, – Sako Vytautas. Jis neseniai nusipirko sodo traktoriuką ir kol kas stengiasi visada jį panaudoti, net ir pas kaimynus nuvažiavęs. Įkvėpimą dirbti sode gali kurstyti ir elektrinės žoliapjovės, krūmapjovės, geros, modernios laistymo sistemos, naujoviški apšvietimo sistemai, net sodą filmuojančios kameros. Bet tik tiems, kam labai patinka visokie išradimai.

Buvimas gamtoje – mūsų prigimtis

Kita vertus, yra natūralu, kad mes norime pailsėti gamtoje, Net jeigu per langus ir matome puikius miesto vaizdus, šalia mūsų yra gražūs senamiesčiai, visgi jaukiausia mums žalumoje. Ten, kur prateka upė, kur miškas kvėpuoja, kur niekada nebuvo miesto ir visada buvo tik gamta. Civilizacija leido žmonijai išsivystyti, tačiau vietos, kur visada buvo miškas, jos turi savyje tam tikros specialios energijos. Tai žemės kūrinija, kuri ten atsirado, kurioje tarpo gyvybė. Mes ir patys visi juk gimėme gamtoje, iš jos išsivystėme ir išaugome. Visos technologijos ir daiktai – tai tam tikras žmonijos pasiekimas, bet tie laikai, kai tų pasiekimų turime, yra labai riboti. Mat daugybę metų viskas ir buvo gamtoje, buvo tik gamta. Todėl poilsis darbuojantis sode – tai mūsų prigimtį atitinkantis, labai natūralus dalykas.

Kai viskas virtualu, realūs darbai tampa palaima

Dar viena priežastis, dėl ko sodo darbai mums gali būti tokie malonūs, tai faktas, kad labai daug dalykų mes dabar darome virtualiai. Senovėje net apeigos, susijusios su dvasiniais dalykais, vis tiek pareikalaudavo materialių, fizinių kūnų. Būdavo ugnis, atnašavimas, kai kažkas sudeginama. Tik nedidelė apeigų dalis buvo nemateriali: kalbos, dainos, maldos, mintys. Taigi, dabar mes gyvename virtualiame pasaulyje. Visą laiką bendraujame, dirbame, matome virtualiai ir tai nėra tikra. Tikra yra visai kas kita. Taigi, normalu, kad ir realūs darbai dėl to tampa palaima. Kai pagaliau galime sau į rankas paimti kažką, kas tikra, apčiuopiama, ką suspaudus išbėga sultys, ką palietus, lieka ant rankų.

Sodo darbai ir geras oras

Kadangi daug laiko dirbame patalpose, gero oro beveik nematome. Natūralus gamtos oras mums retai prieinamas – tik kai keliaujame iš darbo, į darbą ar pietauti. O atostogos darbuojantis darže, sode, reiškia, kad dirbame ten saulei šviečiant, kai nelyja, geru oru. Taigi, tai darydami mes taip pat patiriame tai, kam jaučiame stygių. Ir tai bus nušviečia, tai mums suteikia antrą kvėpavimą.

Jausmas, kad kažką gero nuveikei

Galiausiai, imi norėti ir to, kad kažką gero nuveiktum. Imi norėti, kad tavo laikas turėtų bent kažkokią prasmę. Iki dvidešimt penkerių ar iki trisdešimt mums pakanka būti vartotojais, o vėliau norisi patirti ir tą jausmą, kai tu po savęs kažką palieki. Dėl to vieni eina auginti vaikus, kiti užsiima sodininkyste. Turėdamas sodą žmogus jaučia visuomet palaimą, nes nuo jo priklauso kai kurie gamtos stebuklų atsiradimai. Paruoši dirvą, įmeti sėklą – išauga tai, ko tikėjaisi. Tu sudarei sąlygas kažkokiai rūšiai gimti, atsirasti. Tai stebuklai, kurie suteikia prasmę, gal ir dėl to žmonės jaučiasi laimingi, kai turi bent nedidelį sodą ir gali ten darbuotis.

1 komentaras

  1. Laura

    Man tai atrodo, kad sodas jau nėra toks populiarus ir patogus sprendimas šiais laikais. Dabar žmonės žymiai smagiau praleidžia laiką gamtoje tiesiog išsinuomavę sodybą pavyzdžiui. Pati neseniai nusprendžiau išsinuomoti sodybą per atostogoskaime.lt su artimiausiai draugais ir pabūti gamtoje ir tai buvo tikrai geras sprendimas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *