Kokios tendencijos vyrauja verslo paskolų sektoriuje?

2019 metais Lietuvoje ir Estijoje labiausiai pabrango verslo paskolos, lyginant su kitomis Europos Sąjungos valstybėmis. Lietuvoje – 0,27 punkto, o Estijoje – 0,55 punkto. Specialistų teigimu įtakos šiam pabrangimui turėjo mažas bankų konkurencingumas. Paskolų kainos verslui auga jau nuo 2015 metų.

Kita pastebima tendencija, kad bankai dažniausiai skolina tik stambioms įmonėms, o smulkieji verslininkai finansavimą gauna retai. Bankai nori dar labiau apsidrausti, todėl jų skolinimo taisyklės sugriežtėjo. 2019 metų pirmą pusmetį buvo atmesta net 61 procentas smulkių įmonių paraiškų dėl kredito. Akivaizdu, kad jie renkasi tik stambesnio sektoriaus verslo klientus ir dar labiau didina palūkanas. Nuo 2018 metų iki 2019 palūkanos padidėjo 0,2 procentais.

Apklausos rodo, kad dėl vyraujančios ne pačios geriausios skolinimosi situacijos smulkiajam verslui Lietuvoje vis didėja alternatyvių skolinimosi būdų poreikis. Vienas iš sprendimų – tai smulkaus verslo paskolos iš alternatyvių šaltinių, įmonių, kurios gali suteikti nedidelį finansavimą.

Verslo pradžia su individualia veikla

Šiuo metu Lietuvoje vis palankesnės sąlygos tampa užsiimti individualia veikla. Pirmą kartą ėmęsi tokio pobūdžio veiklos, gali nemokėti mokesčių Sodrai vienerius metus. Tiesa, jei asmuo nedirba kitoje darbovietėje, jam tektų pačiam mokėti sveikatos draudimą. Tokiomis palankiomis sąlygomis atsiranda vis daugiau žmonių, norinčių dirbti savarankiškai. Vis tik pirmieji metai su mažesniais mokesčiais greit praeina, todėl žmonės turėtų planuoti, kaip padidinti pajamas, kad sekančiais metais galėtų prisiimti visą mokesčių naštą. Tokiu atveju nedidelės, iki 10 000 eurų verslo paskolos gali būti viena iš priemonių, kaip greičiau „įsukti“ savo verslą ir padidinti pajamas.

Tiesa, prieš skolinantis verta turėti aiškų planą, kur investuoti gautą sumą. Taip pat reikėtų atsižvelgti į bendrą ekonominę situaciją, numatyti šuolius, kritimus joje. Kad paskola vėliau netaptų sunki našta, kreipiantis į finansavimo įmonę svarbu sužinoti, kokias taisykles ši taiko nesėkmės atveju. Pavyzdžiui, įmonėje „Noviti Finance“ nesėkmės atveju nereikia mokėti delspinigių ir palūkanų trejus metus. Tai gali būti saugiklis, apsaugantis nuo nenumatyto finansinio nuosmukio versle.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *