Kokie pavojai važiuojant tyko tamsoje?

Kad d1s ir kitokios auto šviesos yra labai reikalingos automobiliui, ypač tamsiuoju sezono metu, tą turėtų suprasti kiekvienas vairuotojas. Dėl to reikia labai stengtis, kad visos šviesos veiktų gerai, ir važiuoti atsargiai, nusiteikus būti budriems dėl galimų pavojų. Taigi, kokių jų visgi gali kilti, važiuojant automobiliu naktį?

Vairuotojai, su netinkamomis šviesomis arba be jų

Visų pirma, tikrai kartais bus taip, kad https://www.autosviesos.lt ne visiems vairuotojams bus vienodai pažįstama, kaip ir KET. Vairuotojai kartais tiesiog važiuos apie nieką negalvodami, nors bus daug problemų su jų šviesomis. Į avarinę situaciją jus, visų pirma, galės pastatyti tas momentas, kuomet kažkas jus akins iš priekio, važiuodamas su ilgosiomis šviesomis. Taip pat nelabai saugu bus, kai vysitės automobilį, kurio tik viena veiks gabaritinė šviesa. Visiškai blogai – jeigu neveikia nė viena gabaritinė ir gale nėra jokios lempos ar įjungtos avarinės signalizacijos. Taip pat turėsite galvoti ir apie tai, kad iš priekio atvažiuojantis motociklas naktį galbūt yra ne motociklas, o automobilis, turintis tik vieną veikiantį žibintą. Tai, aišku, KET pažeidėjas, bet norėtųsi, kad tai nekeltų jums grėsmės.

Gyvūnai kelyje

Vienas didžiausių pavojų naktį kelyje – tai gyvūnai. Dieną mes dar pastebime stirnas, briedžius ir kitus gyvūnus, netikėtai išeinančius ant kelio, tačiau irgi visko pasitaiko. Naktį mes jų visai nematome, kad ir kaip gerai šviestų lempos. Dėl to turime to tikėtis ir miškingomis vietomis važiuoti itin ramiai, neviršijant greičio, apskritai lėtai važiuojant. Taip pat galima pasistengti rasti tokį vairuotoją, kuris turėtų labai gerą regą, o šalia keleivis irgi turėtų puikią regą. Tai gera atsarginė priemonė – net du stebintys žmonės. Verta iš anksto susitarti dėl sutartinio ženklo, kuris nesukeltų panikos žmogui, o tiesiog leistų jam sustabdyti. Galite susitarti kažkokį ramiai tarti žodį, jeigu pastebėsite gyvūną, kad vairuotojas ramiai, bet kuo galėdamas labiau, stabdytų.

Užsnūdę vairuotojai

Jeigu važiuojate labai vėlai, gali pavojų kelti užsnūstantys vairuotojai. Tikimės, kad tai nebūsite jūs, tačiau vis tiek reikėtų pagalvoti apie tai, kad kartais ir tolimųjų reisų vairuotojai yra dvigubai pavojingesni, jeigu jie vairuoja visiškai neišsimiegoję.

Greičio viršytojai

Staigūs posūkiai tamsiame kelyje itin pavojingi lekiantiems per greitai, todėl reikėtų labai reaguoti į visokius gulinčius policininkus ir kitas greičio mažinimo priemones, nes nežinote, koks toliau laukia kelias.

1 komentaras

  1. Asta

    vasarą dar būna, kai laukuose dirba žemės ūkio technika, tai jeigu važiuoji kokiu keliuku palei laukus, tai sunkiai matosi. Aišku, kai kurie turi dideles tokias lempas pasikabina tai iš tolo matosi jau, o kiti tai nežinau, gal kaina tų lempų labai didelė, gal neįperka jie

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *