Kas labiausiai palengvino žemės ūkį?

Kai rudenį laukais burzgia šienapjovės, negali sakyti, kad žmogus gyvena tikrai labai gerai, ir šiais laikais mes turime tikrai daug visko, ko tik gali reikėti. Nebereikia su jaučiu sunkiai arti dirvos, nebereikia vargti ir kitokiais būdais. Viskas dabar yra kur kas paprasčiau.

Derliaus nuėmimo kombainai

Pradėkime nuo rudens, nes dabar ruduo ir šienapjovės dar ne per seniausiai nupjovė laukus bei viską suvyniojo į specialius rulonus. Tai malonus dalykas, ir galima juo pasidžiaugti. Kas būdavo anksčiau? Daugybė laukuose plušančių žmonių, kurie darbuodavosi su dalgiais. Ir jauni, ir seni. O kaip kitaip nurinkti derlių? Nupjauti javus? O kaip kitaip šieną gyvuliams žiemai suruošti? Visa tai buvo žemės ūkio darbai, kurie įdarbindavo beveik kiekvieną žmogų. Ir tik nedidelė žmonių dalis nedirbo ūkyje, o gyveno mieste. Ir visgi žmogus vienaip ar kitaip išsiverčia ir pragyvena ir galiausiai derliaus nuėmimo kombainai tampa tuo, kas dabar pakeičia tą žmogaus vargą, tą dalgio blyksėjimą saulėje, tą prakaito ašarą, riedančią darbininko nugara.

Dirvos paruošimo technikos

Turbūt pats sunkiausias fiziškai darbas – tai žemės arimas. Kaip sunku žmogui pačiam tą daryti? Dėl to, kad sunku, dėl tai daro gyvuliai, gyvūnai. Ir tą reikia vertinti, nes gyvūnai paklojo daug gyvybių tam, kad mes galėtume valgyti augalus. Jau nekalbant apie tai, kad patys gyvūnai, galvijai irgi auginami maistui. Visgi dabartinės technologijos mums leistų būti vegetarais ar veganais, ir nekankinti gyvūnų nei dėl jų pačių suvalgymo, nei juos kankinti dirvos arimui, kad galėtume pasodinti bulves. Juk viską dabar labai lengvai gali išarti traktoriai, taip pat įvairios kitokios mašinėlės, kurios gali sutvarkyti tam tikrus ariamus plotus. Kartais vienišai bobutei kaime tenka pačiai su šake ir kastuvu susikasti dirvą šiltnamiui. Tačiau ji turbūt padaro fiziškai sunkesnį darbą negu per visus metus įprastas miesto jaunuolis ką nors fiziškai sunkaus nuveikia.

Sėjamosios mašinos

Gera žemės ūkio technika yra ir sėjamoji mašina. Ji turi pačius plačiausius nasrus, todėl, kada važiuoja keliu, vos telpa jame, ir mašinoms būna sunku apvažiuoti tokį kombainą. Platūs nasrai – tam, kad būtų patogiau spjaudyti sėklomis ir paruošti dirvą. Taigi, sėjamosios mašinos iš tikrųjų gali būti tas dalykas, kuris pakeičia darbą daugybės žmonių, iš sterblės mėtančių grūdus. Šis vaizdas jau lieka tik sėjimo simboliu arba ikona.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *