Skirtingi darbo profiliai: kompanijoje ar savarankiškai

Yra tokių darbų, kurie gali būti dirbami ir didelėse kompanijose, jų ofisuose, ir atskirai, bendroje laisvai samdomų darbuotojų erdvėje arba namuose. Žinoma, nuomojamos komercinės patalpos Kaune bendrai darbo vietai yra geriau negu darbas namuose, kai tiesiog nesinori per ilgai įstrigti vienoje vietoje namuose. Ir vis dėlto, galima dirbti ir taip, ir taip. Čia priklauso nuo žmonių asmenybių.

Skirtumas: darbo vietos pasirinkimas

Taigi, vienas didelis skirtumas dėl darbo – tai vieta. Visų pirma, kompanijoje dirbantis žmogus beveik niekada negali tikėtis, kad jis tiesiog dirbs namuose ar kelionėse. Jis eis į darbą ir dirbs ten, kur darbdaviai nuomoja komercines patalpas. Tuo tarpu, laisvai samdomas darbuotojas galbūt galės darbo vietą rinktis pats: dirbti namuose, bibliotekose, kavinėse ar kažkokioje darbo erdvėje, kuri nuomojama. Tiesa, tam, kad išsinuomotumėte darbo vietą, kai ką turite daryti gerai. Bent jau užsidirbti tiek, kad galėtumėte sau leisti tą darbo vietą išsinuomoti apskritai.

Skirtumas: laiko planavimas

Taip pat skirsis laiko planavimo įgūdžiai. Darbo vietoje kompanijoje dirbant, laikas dažnai planuojamas už jus. Kartais nėra visiškai ką veikti, sėdite darbe ir naršote skelbimų puslapius. Kitais atvejais, dirbate viršvalandžius, nes vos spėjate. Kuomet dirbsite ant savęs, sau, panašiai irgi bus: darbo tai bus, tai nebus. Tačiau skirsis tai, kad jūs neprivalėsite sėdėti darbo vietoje, kai nėra darbo. O visiems darbams galbūt turėsite daugiau motyvacijos: atliekate juos, ir viskas. Taigi, niekas jūsų laiko nevaldys nuo tam tikros valandos iki kitos, tai kontroliuosite patys, tačiau vis tiek turėsite stengtis dirbti tikrai efektyviai.

Skirtumas: laisvės suteikta laimė arba baimė

Ir čia prasideda tos išsvajotosios laisvės privalumai ir trūkumai. Kai kuriems žmonėms karjera yra svarbi raiškos priemonė, ypač jeigu dirbama srityje, kurią tikrai mėgstame. Tuomet galbūt norisi laisvės ir nuosavos atsakomybės: planuoti ir daryti viską taip, kaip iš tiesų norisi. Kitais atvejais, tokia laisvė gali suteikti daug baimės. Jeigu nemokate būti pačiu sau vadybininku, jeigu trūksta tokių įgūdžių ir drąsos – gali būti, kad visa tai kelia daug baimės ir jau mieliau stabiliai gauti atlyginimą ir atsėdėti darbo valandas biure, negu kažką bandyti patiems.

Skirtumas: vienišumas arba komunikacija

Vieni žmonės, kurie dirba namuose, jaučiasi vieniši. Kiti vienišais jaučiasi ir darbe, nes neranda ten bendraminčių. Taigi, vienatvė ir vienišumas priklauso ne tik nuo darbo tipo, bet ir nuo asmenybės.

1 komentaras

  1. Asta

    faktas, kad dirbant kompanijoje yra geriau. Tau įmonė viską suteikia, visas priemones, galimybes. O jeigu individualiai dirbi tada viskuo turi pats pasirūpinti. Kas fainai, kad pagaliau į Lietuvą ateina tas europietiškas požiūris, kur įmonės įsirengia modernius ofisus. Aišku įmonei ir daug lengviau aprūpinti savo darbuotojus, gali tiesiog internetu užsakyti viską vienu metu ir tada ramu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *