Kai kuriems jauniems žmonėms vairavimo kursai būna toks pat primygtinis dalykas kaip ir vidurinės mokyklos baigimas. Vos sulaukę 17 kai kurie jauni žmonės tuojau pat skuba išsilaikyti teises. Kiti tą daro ilgiau ir lėčiau ir niekur neskuba. Labiausiai uždelsia sulaukusieji 30 ir vis dar svarstantys, ar jiems reikia, ar nereikia teisių. Štai Ievos istorija, kuri visgi būdama 28 nusprendė išsilaikyti teises.
Iš pradžių ilgai abejojo
Kaip sako Ieva, iki nueidama iš tiesų į vairavimo mokyklą, ji dar ilgai, keletą metų visiems tampė nervus ir klausinėdavo, ką jai daryti. „Šiaip juokinga, kai pagalvoju, kad kiekvieno sutikto žmogaus iškart klausinėdavau jo nuomonės, kuri neva padėtų apsispręsti, ką man daryti. Kaip gali kažkas pasakyti, ar man reikia teisių ir vairavimo, jeigu aš pati nežinau? O nežinojau, nes nebuvo poreikio. Gal tik toks kažkur pasąmonėje glūdintis visuomenės spaudimas. Maždaug: ir jis vairuoja, ir ji vairuoja, o tavęs tėvai vis dar klausinėja, kada išsilaikysi teises. O gyvenu Senamiestyje, net nelabai kur važiuoti reikia“, – pasakoja Ieva. Tačiau vieną dieną ji suprato, kad norės turėti vaikų ir tada iškart nusprendė pasirūpinti savo ateitimi bei išsilaikyti teises.
Išsilaikė teoriją
„Teorija man buvo smagiausias dalykas, nes gyvenime esu labiau teoretikė nei praktikė. Mieliau rašysiu turizmo agentūroje kelionių pasiūlymus, nei pati lipsiu į kalną ir keliausiu. Tokia esu. Tai ir teoriją su malonumu perskaičiau, įsisavinau, egzaminas buvo labai lengvas, nepalyginsi su mano studijomis, kurios kažkada tikrai buvo labai sudėtingos“, – sako Ieva.
Išsilaikė praktiką
Kitas žingsnis, aišku, yra praktika. Be jo ir nebus vairavimo kursai išlaikyti. Ieva teoriją laikėsi savarankiškai, o praktikai nusprendė pakloti daugiau – tiesiog kad būtų aišku, ir kad ji galėtų sumokėti daugiau už važiavimą, bet mažiau už teorinę dalį. Tad išsilaikiusi teises ji iškart apsidžiaugė, kad dabar turės tai, ko ilgai neturėjo – teises ir leidimą važiuoti. Dabar Ieva mielai visur vairuoja ir tai būna jos mėgstamiausia veikla.