Jeigu savaitgalį būtumėte užsukę į Briuselį, vietą, kurioje susitelkę tiek daug politikos, būtumėte pamatę fermerių streiką. Čia didžiausios minios, kurias sudaro naudoti traktoriai ir įstatymais pasipiktinę belgai, vokiečiai, užbarikadavo gatves, reikalaudami geresnių sąlygų pardavinėjant pieną. Kaip situaciją komentuoja vietinis gyventojas Fredis, šie žmonės visada protestuoja, tačiau ir tikslai jų yra ne iš piršto laužti.
Naudoja demonstratyvias priemones
Mes praeidami Briuselio gatvėmis pamatėme minias traktorių. Kaip tik norėjome tą dieną aplankyti Europos Parlamentą, tačiau jau artėdami prie šių strateginių su Europos valdymu susijusių objektų pastebėjome užtvertas gatves ir supratome, kad turbūt nebus taip jau lengva patekti ten, kur tikrai norisi. Iš tiesų, traktoriai milžiniškais savo gabaritais buvo užblokavę kelius, visur girdėjosi šūviai, rūko dūmai. Išsigandome, kad čia gali vykti kažkas pavojingo, jeigu jau girdisi šūviai, tačiau vietiniai belgai, su įprasta belgiška ramybe tiesiog vaikštinėjo šen bei ten, leisdami jums pajusti, kad niekas paprastiems gyventojams negresia. Kaip vėliau komentavo Fredis – ūkininkų protestai visada būna labai kūrybingi, tačiau gyventojai jų labai nemėgsta. Praėjusį kartą jie protestuodami išliejo didžiausias taras pieno ant gatvių, taip pat buvo atsivedę karvę, kurią tiesiog melžė gatvėje prie Europos Komisijos pastato. Pirmadienį gatves užblokavę naudoti traktoriai yra taip pat iš išraiškingų protesto priemonių. Šiais metais ūkininkai tiesiog sutelkė iš tiesų dideles traktorių pajėgas, svaidė vandens bombomis, degino žolę bei kai kur apmėtė gatves mėšlu. Pasibaigus protestui, atvažiavo miesto valymo mašinos ir ėmėsi darbo. Iš tiesų, nors ir su tokiomis keistomis priemonėmis, tačiau šis protestas ir traktorių invazija buvo suplanuoti. Jau iš vakaro aplink stoviniavo policininkai, atsigabeno spygliuotas tvoreles kelių užtvėrimui, o kažkur pakrūmėse matėsi ir ūkininkų atsivežtos karvių skulptūros. Kaip komentavo Fredis, norint protestuoti, reikia gauti leidimus, todėl ir protestai nebūna netikėti.
Tikslas – geresnės pieno kainos
Šį kartą, kaip ir praėjusį, ūkininkai reikalavo geresnių pieno kainų. Pagal nustatytasias kainas jie jau pagamino šiais metais tam tikrą pieno limitą, todėl toliau nebegali pasidaryti pelno. Buvo reikalaujama pakeisti tą ribą, limitą, arba tiesiog kelti pieno kainą. Miesto žmonėms, vaikštantiems Briuselio gatvėmis, gal tiesiog atrodė keistas reginys tie traktoriai, bet iš tiesų juk tai yra žmogaus pragyvenimo išraiška. Tai, kas praeiviui atrodė kaip pramoga, verta nusifotografavimo, tai ūkininkams lietė realų jų gyvenimą ir gyvenimo kokybę.