Kieto kuro katilai ir krosnelės namų šilumai

Namų šiluma aktuali visiems. Visi norime šaltaisiais mėnesiais išleisti kuo mažiau šildymui. Pigiausias yra kietas kuras: malkos, anglys, briketai, granulės. Todėl nenuostabu, kad kieto kuro katilai ir įvairios krosnelės išlieka populiariausiu šildymo būdu.

kieto kuro katilaiŠiuo metu galima rasti kieto kuro katilų, kurie pritaikyti ne vien tik vienos kuro rūšies kūrenimui. Vis dažniau pasirenkami universalūs katilai. Nusprendus, kas bus tinkama jūsų atveju belieka rinktis katilo galingumą. Svarbu žinoti, kad neverta įsigyti tokio katilo, kurio galingumas per didelis. Tinkamą galingumą apskaičiuoja specialistai, kurie parduoda katilus. Jums reikės pateikti informaciją apie patalpų dydį, kurios bus šildomos ir, kaip gerai jos apšiltintos, kokie langai ir durys. Kuo geriau pastatas apšiltintas, tuo mažesnio galingumo katilo reikės. Taigi, jei norite mažiau išlaidų šildymui, pasirūpinkite namo apšiltinimu.

Daugelis svarsto kokios alternatyvos yra kieto kuro katilui. Židinys ar krosnelė? Židinys kainuos gerokai brangiau, nei krosnelė. Be to, užims daugiau vietos. Krosnelė labai ekonomiškas įrenginys. Pavyzdžiui, vakare pridėkite į ją malkų ir ryte jos vis dar rusens, ir išskirs šilumą. Krosnelė gali kūrentis net iki 12 valandų, taigi ekonomija ir patogumas tikrai geras. Be to, galima rasti labai gražių, kurios tiks prie bet kurio namų interjero.

Įvairūs kieto kuro katilai ir krosnelės gali būti gaminami iš ketaus arba plieno. Tiek viena, tiek ir kita medžiaga turi savo privalumų ir trūkumų. Ketaus kieto kuro katilas bus patvarus ir atsparus korozijai, tačiau jis jautrus temperatūrų pokyčiams, todėl su laiku gali atsirasti įtrūkimų. Verta paminėti, kad net ir turint patį geriausią ketaus katilą, jo šilumos naudingumas nebus didesnis, nei plieninio katilo. Tai didelis trūkumas tiems, kurie nori pasiekti didžiausią naudingumą. Taip pat lyginant komfortišką valdymą pranašumas yra plieninio katilo, o ne ketaus. Vertinant ilgaamžiškumą – ketaus katilas laimi. Jei jums pavyks išvengti staigių temperatūros svyravimų, tai daugiau, kaip 10 metų galėsite džiaugtis tokiu pirkiniu. Plieninis katilas nebus atsparus korozijai, todėl reikės užtikrinti, kad nesikauptų kondensatas. Žinant pagrindinius privalumus ir trūkumus galima rinktis tą, kuris labiausiai tinkamas.

Tam, kad išsirinkti tinkamą kieto kuro katilą ar krosnelę tenka labai daug žinoti, tačiau galima pasikliauti specialistų patarimais, kurie pasiūlys geriausią būdą atsižvelgiant į jūsų namų dydį bei apšiltinimą. Turėti jaukius ir šiltus namus nemokant daug už šildymą tikrai įmanoma.

1 komentaras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *