Jauki virtuvė – geri pokalbiai

Pačios nemaloniausios virtuvės baldų idėjos – pamirštančios apie virtuvės, kaip komunikacijos erdvės paskirtį. Jeigu apie virtuvę mastome tik kaip apie maitinimo įstaigą, vietą, kur kažkas gamina, kažkas valgo, tai iš savo gyvenimo nutriname didelę dalį žavesio. Stilingai ir gražiai virtuvei daugiau pasiūlymų rasite čia, tačiau šį kartą siūlome į virtuvę atkreipti dėmesį kaip į vietą, kur vyksta unikalus bendravimas.

Kava ir cigaretės, pankrokas

Jeigu matėte Džimo Džiarmušo filmą „Kava ir cigaretės“, tuomet jau supratote, apie ką šis straipsnis. Filmas susideda iš kelių trumpų epizodų, kur skirtingi žmonės geria kavą ir rūko cigaretes. Kai kurie tą daro būtent virtuvėje, todėl vien šis paprastas filmas parodo, kad virtuvėje kartais gali vykti svarbiausi gyvenimo pokalbiai. Kaip tai nutinka? Geriausi pokalbiai gal ir yra tada, kai jie nėra suplanuoti. Mes galime tiesiog susitikti virtuvėje tarsi tyčia, tarsi netyčia. Kažkas užsuka kavos, kažkas užkąsti, kažkas ten gamina – štai ir vyksta susitikimas, pokalbis. Pankrokas irgi pritartų – juk paryčiais grįžus iš vakarėlių geriausi pokalbiai 4 nakties įvyksta būtent rūkant virtuvėje. Taigi, virtuvė gali padovanoti nuostabių pokalbių. Tik nepamirškite jos įrengti taip, kad ten norėtųsi būti ir bendrauti – tegul būna minkšta patogi vieta atsisėsti. Tegul kažkur voliojasi žurnalų krūva ar kitas dėmesį patraukiantis dalykas, apie kurį galėtų vyniotis, nuo kurio galėtų atsispirti, ar į kurį galėtų krypti pokalbis. Kurkite bent šiek tiek neįpareigojančio jaukumo pojūčio virtuvėje ir ten virs gyvenimas.

Šeimos susitelkimo vieta

Kitoks bendravimas toje pačioje virtuvėje gali vykti šeimyniniame gyvenime. Tyrimai rodo, kad mes visi labai mažai bendraujame su savo artimaisiais, o vyrai ir žmonos išvis nebeturi laiko vieni kitiems. Tačiau to laiko bus, jeigu mokėsime išnaudoti gyvenimo tarsi padovanotas minutes. Pavyzdžiui, pokalbiai virtuvėje. Šeimos pusryčiai, kai dar visi namie, gali būti ne tik greitas maisto prisikimšimas, bet ir pokalbių, gero nusiteikimo dienai pradžia. Taip pat ir pietūs ar vakarienė. Į svečius užsukusi draugė taip pat mielai prisėda virtuvėje, kur gali kad ir pati pasidaryti kavos.

Vienišo žmogaus ruduo

Po vieną gyvenantys vyresni žmonės mėgsta gerti kavą, vartyti laikraštį būtent virtuvėje. Ir nemėgsta ten kviestis svečių – nes tai jų asmeninė ritualinė, bendravimo su savimi erdvė. Svečiams jie siūlo neva „geriau“ – eiti į svetainę. Nors lyg tyčia visus pabendrauti ir traukia būtent į virtuvę…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *