kompresorius kas tai yra

Klausimėlis: kas yra kompresorius

Kas yra kompresoriai, žino ne kiekvienas, nors su šių daiktų pasekmėmis susiduriame beveik visi. Klausiame įvairių žmonių, ar jie žino, kas yra kompresorius, kam jis naudojamas.

Birutė iš Kauno

Kaip veikia kompresoriai?Kas yra kompresoriai? Čia gal kažkokia šaldytuvo detalė? Taip, man atrodo, kad tai yra šaldytuvo detalė, tokia, kuri burzgia. Kai tirpdau šaldytuvą, tai dėl darau dėl to, kad veiktų kompresorius, nes jis per šalčius užšąla ir ima atsirasti sniegas kameroje. Teisingai pasakiau? Jeigu atitrauki šaldytuvą nuo sienos, tai matai tokias kaip spirales nugaroje. Tai ten ir yra tie kompresoriai“.

Jurga iš Panevėžio

„Neturiu ką pasakyti apie tai. Čia kažkoks daiktas, kuris pučia suspaustą orą. Tėvas mano kompresorių naudojo turbūt dažymui. Jis purkšdavo dažydavo mašinas, taip pat naudodavo vietoje siurblio. Tai paprastai gali išvalyti mašiną su siurbliu, o jis išpūsdavo viską lauk. Man tada nepatikdavo, nes man atrodo, kad su dulkių siurbliu viską gali sutraukti, o su kompresoriumi tiktai išputi. Tada sukyla visur dulkės. Bet čia jis tik taip naudodavo, gal kiti kitaip naudoja. Kaip atrodo kompresorius? Nežinau, neprisimenu tiksliai. Ne, jūs tikrai kokio kito žmogaus paklauskite, nes neturiu supratimo nei kaip jis padarytas, nei kaip jis veikia“.

Juozas iš Marijampolės

Skaityti toliau