Klausimėlis: kas yra kompresorius

Kas yra kompresoriai, žino ne kiekvienas, nors su šių daiktų pasekmėmis susiduriame beveik visi. Klausiame įvairių žmonių, ar jie žino, kas yra kompresorius, kam jis naudojamas.

Birutė iš Kauno

Kaip veikia kompresoriai?Kas yra kompresoriai? Čia gal kažkokia šaldytuvo detalė? Taip, man atrodo, kad tai yra šaldytuvo detalė, tokia, kuri burzgia. Kai tirpdau šaldytuvą, tai dėl darau dėl to, kad veiktų kompresorius, nes jis per šalčius užšąla ir ima atsirasti sniegas kameroje. Teisingai pasakiau? Jeigu atitrauki šaldytuvą nuo sienos, tai matai tokias kaip spirales nugaroje. Tai ten ir yra tie kompresoriai“.

Jurga iš Panevėžio

„Neturiu ką pasakyti apie tai. Čia kažkoks daiktas, kuris pučia suspaustą orą. Tėvas mano kompresorių naudojo turbūt dažymui. Jis purkšdavo dažydavo mašinas, taip pat naudodavo vietoje siurblio. Tai paprastai gali išvalyti mašiną su siurbliu, o jis išpūsdavo viską lauk. Man tada nepatikdavo, nes man atrodo, kad su dulkių siurbliu viską gali sutraukti, o su kompresoriumi tiktai išputi. Tada sukyla visur dulkės. Bet čia jis tik taip naudodavo, gal kiti kitaip naudoja. Kaip atrodo kompresorius? Nežinau, neprisimenu tiksliai. Ne, jūs tikrai kokio kito žmogaus paklauskite, nes neturiu supratimo nei kaip jis padarytas, nei kaip jis veikia“.

Juozas iš Marijampolės

„Tai čia toks aparatas, kuris suspaudžia ir pučia orą. Dabar jau daug kas jų nenaudoja, nes visi labai modernūs. Bet šiaip labai geras senoviškas daiktas. Man tai patinka su tokiais daiktais daryti tvarką garaže. Išpučia greitai visas šiukšles ir dulkes. Rudenį kartais ir kiemą nupučiu su juo“.

Danutė iš Klaipėdos

„Gal čia toks kaip ventiliatorius? Man atrodo, kad kažkas bus su vėju, gal toks malūnas, kurį suka vėjas? Kažkaip atrodo, kad turėtų kažkas kažkur suktis ir turėtų būti pūtimas. Kompresorius, kompresorius… Nors gal aš maišau su elektros generatoriumi? Bet tai vis tiek tas kompresorius turėtų kažką kompresuoti, tai yra, suspausti. O gal čia tiesiog tokia mašina, kuri pramonėje yra naudojama. Na dabar tiksliai negaliu pasakyti, bet pasistengsiu pagalvoti iki kito karto“.

Laima iš Alytaus

„Tai turbūt toks prietaisas, kuris gali suspausti daiktus į mažesnius. Ištraukti orą. Pavyzdžiui, kai prieš kelionę pakuoji daiktus ir nori, kad būtų suspaustas oras maišelyje, kad daugiau tilptų. Tai tada įjungi kompresorių ir jis suspaudžia orą, ir pasidaro vakuumas“.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *