Kodėl reikia keisti padangas sezono metu?

PadangosTvarkingos automobilio padangos akivaizdu yra ne tik viena iš pagrindinių transporto priemonės sudedamoji dalis, bet ir būtinybė jūsų kelionių saugumui. Žiemos sezonu visi keičiame padangas į žiemines, prasidėjus pavasariui į vasarines. Jos įtakoja automobilio greitį ir sukibimą su kelio danga. Kaip žinoma, padangos gali būti – vasarinės, žieminės ir universalios. Svarbiausia jos atitiktų mūsų Susisiekimo ministerijos ir kelių eismo taisyklių tvarkoje nurodytą protektoriaus gylį. Plačiau: padangupartneris.lt/produkto-kategorija/ziemines-padangos puslapyje.

Už valdomos transporto priemonės padangas yra atsakingas pats vairuotojas. Neretai pasitaiko, kad automobilių savininkai nesivadovauja kelių eismo taisyklių, rizikuoja važiuoti laiku nepasikeitę padangų. Tačiau policininkai kelyje tokio poelgio neignoruoja ir nepateisina. Pareigūnai sustabdę tokį neatsakingą vairuotoją, nepagaili kritikos, bet ir išrašo nemažą piniginę baudą. Kelyje kiekvienas turime elgtis atsakingai, jog užtikrintume ne tik savo saugią kelionę, bet ir kitų eisme dalyvaujančių eismo priemonių, asmenų saugumą. Išvengti nelaimingų atsitikimų kelyje gali padėti mūsų pačių budrumas ir atsakomybės jausmas, kuriuo vadovausimės.

Kokie faktoriai turi įtakos padangų pasirinkimui?

Padangų pasirinkimui įtakos turi kaina, kokybė, matmenys, greičio indeksas. Labai svarbu atsižvelgti ir į transporto priemonės varomąją ašį (galu, priekiu, keturi varomi) ir kokiu keliu dažniausiai ketinate važiuoti. Kelio danga taip pat gali turėti įtakos padangų pasirinkimui. Galbūt jums dažnai tenka važinėti žvyruotu keliu, tada jums vertėtų rinktis didesnio protektoriaus padangas. Jeigu neretai pasitaiko važiuoti miško, laukų kelias, reikalingos gali būti net ir dygliuotos padangos. Jos padidina pravažumą ir geresnį sukibimą su kelio danga. Miesto keliams pakanka smulkesnio protektoriaus ir minkštų padangų. Gerai parinktos padangos užtikrina automobilio stabilumą, manevringumą ir stabdymo greitį.

Taip pat vietoje naujų padangų galima rinktis naudotas ar restauruotas padangas. Naudotų ar restauruotų padangų kaina paprastai būna mažesnė, tačiau kitų privalumų jos gali ir neturėti. Jeigu padangos yra restauruotos ir patikimo gamintojo, jos gali būti net geresnės už naudotas. Svarbiausia klientui reikėtų atsižvelgti į suteikiamas restauruotojo garantines sąlygas. Tai turėtų lengviau padėti apsispręsti, kokias padangas geriau pasirinkti.

Išsirinkti padangas gali padėti kiekvienas arčiausiai jūsų esantis autoservisas arba jomis prekiaujanti įmonė. Parduotuvių konsultantai būna apmokyti ir gali suteikti jums reikalingą informaciją, patarti, kokios padangos jums būtų tinkamiausios ir kurios atitiktų jūsų norimą kainos ir kokybės santykį.

Daugiau informacijos apie padangas ir jų keitimo sąlygas rasite https://padangupartneris.lt adresu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *