terasų apdaila

Žaliuzės namų jaukumui

Namų jaukumas priklauso nuo daugelio dalykų. Labiausiai jo suteikia langų uždangos: užuolaidos, žaliuzės, romanetės ar kitos jų rūšys. Vis daugiau šiuolaikinių namų turi terasas, tad ir terasų apdaila tampa aktuali. Juk taip pat norisi, kad ji būtų ne tik graži, bet ir jauki, nes čia bus praleidžiama labai daug laiko.

žaliuzėsJeigu nežinote ką pasirinkti savo langams galima internete peržiūrėti daugybę nuotraukų ir perskaityti patarimus ką pasirinkti. Taip pat būtina atkreipti dėmesį į kiekvienos iš uždangų rūšies privalumus ir trūkumus. Nebūna tokių, kurios turi tik teigiamas savybes, o neigiamų ne. Kaip ir viskas gyvenime, taip ir langų uždengimo būdai gali būti įvairiausi. Svarbu pasirinkti priimtiniausią variantą. Juk kas vieniems didžiulis trūkumas, tai kitam pasirodys nedidelis nepatogumas. Užuolaidos dažniausiai įvardinamos kaip dulkių surinktuvas. Iš tiesų, audinys, kuris naudojamas joms pasiūti labai renka dulkes. Jos dažnai ištepamos ir joms reikia nuolatinės priežiūros. Tai trūkumai, kuriuos daugeliui atsveria jų puošnumas. Užuolaidos namams suteikia jaukumo. Juk prie jų mes įpratę nuo mažens, tad jos ir atrodo labai įprastai.

Žaliuzės – dar viena populiari dangų uždanga. Ji nerenka dulkių, kaip užuolaidos. Taip pat nėra teplios. Jų dizainas dabar gerokai skiriasi nuo savo pirmtakų. Galima rinktis įvairius variantus tiek horizontalių, tiek ir vertikalių žaliuzių. Spalvos ir medžiagos gali būti pasirenkamos pagal poreikius. Dar vienas pasirinkimas, kuris nerenka dulkių – roletai. Jie taip pat gali būti įvairių spalvų ir raštų bei audinių.

Kartais susiduriame ne tik su langų, bet ir su terasų apdaila. Juk ji tampa namų interjero dalimi, tad ja pasirūpinti taip pat privalu. Galima rinktis įvairius variantus. Vienas iš praktiškiausių – įstiklinimas. O tuomet, kai bus stiklai, reiks rūpintis ir jų uždanga. Dažnai terasoms pasirenkamos žaliuzės. Žinoma, galima rinktis šiek tiek tamsintus stiklus ir palikti juos be užuolaidų ar žaliuzių. Tačiau ji neatrodys jaukiai. Įstiklinta ir žaliuzėmis papuošta terasa taps gražia ir jaukia. Jos bus ir praktiškos. Ypatingai, kai užklups vasaros karščiai, o norėsis, kad terasos neprikaitintų saulė, žaliuzės – bus puikus šios problemos sprendimas.

Graži ir jauki aplinka kartu su langais sukuria vientisą erdvę ir namų stilių. Labai svarbu pasirinkti ne tik tinkamas jų uždangas, bet ir spalvas, kurios derės su sienomis bei grindimis. Pasistengus galima bus džiaugtis malonia aplinka daugelį metų.