kieto kuro katilas

Kieto kuro katilai: pagrindiniai žingsniai renkantis!

Kieto kuro katilai yra vienas iš svarbiausių pirkinių ir vienas iš didžiausių galvos skausmų įsirenginėjant būstą, todėl reikia žinoti bent minimalius pagrindus, kurie palengvins tinkamiausio kieto kuro katilo įsigijimą.

Kieto kuro katilų tipai

kieto kuro katilaiPraktiškai visi naujos technologijos kieto kuro katilai yra aukšto efektingumo išskiriantys mažiau anglies dvideginio ir sutaupantys šildymo išlaidoms. Su kieto kuro katilais yra taip, kad jeigu daugiau investuoji pradžioje, mažiau moki ir vargsti vėliau.

Kitas žingsnis yra nuspręsti koks katilas reikalingas, – tradicinis, sisteminis ar kombinuotas. Gyvenant name jums reikės arba tradicinio arba sisteminio kieto kuro katilo. Tiksliau jums patars ekspertas vertinantis patalpas.

Gaukite pasiūlymus

Rekomenduojame padaryti mažą apklausą ir gauti pasiūlymus iš kelių pardavėjų. Gauti pasiūlymai jums ne tik suteiks informaciją apie norimos prekės kainą, tačiau ir suteiks jums galimybę susipažinti su pardavėjų profesionalumu, sugebėjimu pateikti jums reikiamą informaciją ir aptarnavimo kokybe. Pasitikslinkite dėl prekės garantijų ir kas atlieka garantinį aptarnavimą.

Pasiruošimas

Kieto kuro katilai yra specifinė prekė ir reikalinga pasikonsultuoti su specialistu. Prieš atvykstant specialistui reikia šiek tiek pasiruošti. Specialistas jums užduos keletą klausimų apie jūsų gyvenimo stilių ir esamą sistemą, todėl pagalvokite apie keletą dalykų.

Visų pirma iš anksto numatykite vietą, kurioje planuojate statyti kieto kuro katilą. Toliau pagalvokite apie gyvenimo įpročius, pavyzdžiui ar naudositės daugiau nei vienu dušu tuo pačiu metu. Jeigu ateityje planuojate plėstis ar didinti palėpę, tai reikia taip pat įvertinti. Be jokios abejonės įvertinkite savo finansines galimybes, kadangi kitaip bus labai sunku nuspręsti kurie kieto kuro katilai jums tinkamiausi.

Saulės energija

Šiuolaikinės technologijos, leidžiančios naudotis saulės energija nėra tokios brangios kaip anksčiau ir daugumos gamintojų kieto kuro katilai gali būti sujungti į vieną sistemą. Sujungus sistemas galėsite ir nekūrenant kieto kuro katilo turėti šiltą vandenį. Nepamirškite aptarti tai su specialistu.

Pasiruoškite užduoti klausimus

Nebijokite atvykusiam specialistui uždavinėti klausimus, į kuriuos patyręs specialistas lengvai atsakys, jeigu atsakymų nežino, gal reikėtų pagalvoti apie jo kompetenciją. Nepamirškite paprašyti, kad jūsų sudaryta detali sąmata darbams ir reikalingoms priemonėms. Nustebsite, kad kieto kuro katilai ir jų pardavimo kaina nėra galutinė ir reikės nemažai sumokėti už jų pajungimo sistemą. Pasidomėkite kokia garantija ir aptarnavimas teikiami montavimo darbams.

Garantinis aptarnavimas

Garantinis aptarnavimas yra ne mažiau svarbus kaip ir patys kieto kuro katilai. Įsitikinkite, kad pardavėjas užtikrina garantinį aptarnavimą. Dažnai kieto kuro katilai montuojami specialistų, kurie yra pakankamai kompetetingi montavimo darbuose, tačiau kai reikalas pakrypsta dėl jų remonto, ne kiekvienas specialistas gali padėti, ypač jei katilai yra sudėtingesni.

Pardavėjo pasirinkimas

Kai jau gausite pasiūlymus ir visų pardavėjų, atidžiai perskaitykite, kas jums yra siūloma. Jeigu klausėte dėl vieno konkretaus modelio, tuomet tikriausiai bus aktualiausia kaina, tačiau jeigu prašėte atsiųsti pasiūlymą pagal gyvenamą plotą, tuomet variantai bus skirtingi ir juos reikės labiau paanalizuoti. Įsitikinkite, kad visi pasiūlymuose gauti kieto kuro katilai atitinka jūsų reikalavimus ir poreikius. Atminkite, kad kaina nėra pats pagrindinis kriterijus, nes dėl netinkamo aptarnavimo ar efektyvumo lygio, įsigytas kieto kuro katilas ateityje gali stipriai pabrangti.

Apibendrinimas

Taigi apibendrinant prisiminkite, kad kieto kuro katilai kainuoja gana nemažai, todėl nustatykite savo biudžeto ribas. Pagalvokite apie ateities planus ir nepamirškite užduoti klausimus specialistams. Būtinai pasiaiškinkite dėl garantinio aptarnavimo ir atminkite, kad pigiausias nėra geriausias. Nepamirškite padaryti apklausą.