balkonų stiklinimas

Kodėl stikliname balkonus?

Balkonų stiklinimas – mada, jei galima taip pavadinti, įsivyravusi jau gana seniai. Balkonai stiklinami dažniausiai dėl dviejų priežasčių: pirmiausia, tai saugumo sumetimais, antra, stiklinimas dėl šilumos. Kalbant apie saugumą, tai balkonų stiklinimas aktualiausias žemiausiuose daugiabučių aukštuose bei aukščiausiuose daugiabučių aukštuose gyvenantiems žmonėms. Kai kurie balkonai yra itin žemai ir į juos nesunku įlipti vagims ar kitiems piktavaliams, kurie gali tiesiog primėtyti šiukšlių į balkoną. O toks radinys nenudžiugintų nė vieno šeimininko. Taigi, balkonų stiklinimas apsaugo nuo įsibrovėlių. Kitas aspektas – šiluma. Neįstiklintame balkone temperatūra tokia pat kaip ir lauke. Įstiklintas balkonas yra šiltesnis, todėl ir į namus pro balkono duris ar sieną nepatenka šaltis, o iš namų į lauką išeina mažiau šilumos.

balkonu stiklinimasKai kurių gyventojų balkonų stiklinimas pasirenkamas dėl grožio, kiti – įsirengia įstiklintuose balkonuose jaukius kampelius, pavyzdžiui, poilsiui, arbatai gerti ir pan. Dar yra gyventojų, kurie įstiklina balkoną tam, kad išgriovę sieną, skiriančią balkoną su buto erdve, pasididina bendrą buto plotą.

Kokios yra balkonų stiklinimo sistemos?

Balkonų stiklinimo sistemos yra dvi: plastiko sistemos ir aliuminio sistemos. Kuo skiriasi šios dvi sistemos? Iš pavadinimų aišku, kas viena jų yra plastikinė, kita – aliumininė. Kainos požiūriu, aliumininė sistema yra pigesnė, o profiliai lengvesni bei siauresni. Pastaroji sistema tinkamesnė nesiekiantiems aukščiausio sandarumo laipsnio bei labiau besirūpinantiems išvaizda, kadangi ši sistema yra dailesnė. O plastikinė balkonų stiklinimo sistema tinkamesnė siekiantiems didžiausio sandarumo tiek šilumos, tiek garso atžvilgiu.

Populiariausia balkonus stiklinti aliuminio konstrukcijomis. Balkonų stiklinimas aliuminio konstrukcijomis – kaina atitinka kokybę. Šis stiklinimo variantas kainos požiūriu yra patrauklus, o kokybė taip pat gera, esminiai stiklinimo aliuminio konstrukcija privalumai yra funkcionalumas, modernumas, saugumas, ilgaamžiškumas, nesudėtinga priežiūra ir kita.

Kiek kainuoja balkono stiklinimas?

Šiais laikais balkonų stiklinimas jau nėra prabangos dalykas, o daugeliui prieinama paslauga. Paslaugos ,,balkonų stiklinimas“ kainos priklauso nuo pageidaujamos sistemos, pasirinktos konstrukcijos, varčių skaičiaus, papildomų priedų, įvairių funkcijų bei matmenų. Kai kurios balkonų stiklinimo paslaugą teikiančios įmonės savo internetiniuose puslapiuose pateikia skaičiuokles, kur suvedus prašomus duomenis, sistema apskaičiuoja viską ir klientui pateikiama preliminari paslaugos ,,balkonų stiklinimas“ kaina.

Skirtinguose miestuose vyrauja ir paslaugos kainų skirtumai. Balkonų stiklinimas Vilniuje, balkonų stiklinimas Kaune, balkonų stiklinimas Klaipėdoje, tikėtina, jog nesiskirs. Tačiau balkonų stiklinimas Vilniuje, kainos požiūriu, galimai bus brangesnis nei kokiame mažesniame miestelyje, pavyzdžiui, Pabradėje. Skirtumus sąlygoja ir medžiagų antkainių skirtumai, ir darbo jėgos atlygio skirtumai, ir miesto ar miestelio gyventojų perkamoji galia.

Balkonų renovacija

Balkonų renovacija –reikšminga paslauga seniems, avarinės būklės balkonams. Renovuoti būtina, kadangi avarinės būklės balkonai kelia grėsmę ir neatitinka saugumo reikalavimų. Balkonų renovacija apima šiuos esminius veiksmus: keičiamos arba sustiprinamos laikančiosios sijos, konstrukcijos, keičiamas balkono aptvėrimas bei atliekami apdailos darbai, kad balkonas vėl būtų it naujas ir, žinoma, saugus.

Balkonų stiklinimas: privalumai ir trūkumai

Balkonų stiklinimas gana dažnai kelia įvairių klausimų, tad gana dažnai pasvarstoma, ar tai daryti tikrai verta. Taigi, kaip viskas yra iš tikrųjų, ir kokie balkonų stiklinimo privalumai bei trūkumai?

balkonų stiklinimasTurbūt visi sutiks, jog įstiklinti balkonai žiemą tikrai pasiteisina, nes namuose tampa kur kas šilčiau. Kartais skundžiamasi, kad net ir patys sandariausi langai negali garantuoti, kad šaltuoju metų laiku namuose bus pakankamai šilta, taigi, tokiu atveju tikrai vertėtų rimtai pasvarstyti apie balkono stiklinimą.

vasaros metu gana dažnai norima rytais gerti kavą balkone, ir paprastai baiminamasi, kad įstiklintame balkone laiką leisti bus ne taip malonu kaip neįstiklintame, tačiau šiandien balkonai stiklinami tikrai moderniai, ir norint pasijusti tarsi būnant lauke, tereikia atitraukti balkono stiklus. Taigi, vien tai, kad balkone nebus taip malonu leisti laiką, tikrai negalėtų būti svariu argumentu, svarstant, ar verta stiklinti balkonu.

Vasarą taip pat pasitaiko prastų orų, ir stiprios audros gali tiesiog „išskalauti” balkone esančius įvairius augalus. taigi, norint užtikrinti, kad taip nenutiks, vertėtų paprasčiausiai įstiklinti balkonus. Kai balkonai yra įstiklinti, galima drąsiai į balkoną išleisti savo augintinius, ir nesibaiminti, kad jie iškris.

Taip pat balkonų stiklinimas pravartus ir todėl, kad balkone bus kur kas švariau – galėsite nesijaudinti, kad paukščiai čia gali sukti lizdus ir pridergti balkone, o taip pat čia nepateks vėjo atnešamų šiukšlių, taigi, galėsite nesijaudinti, kad balkoną teks dažnai tvarkyti. Įstiklintą balkoną galėsite įsirengti taip, kaip norite, ir nesibaiminti dėl neigiamų veiksnių.

Gyvenantys pirmame aukšte žmonės turbūt sutiks, kad įstiklini balkonus gali būti pačia geriausia išeitimi, ir tai gali užtikrinti, kad neteks nerimauti, jog į balkoną gali patekti nepageidaujamų svečių.

Taigi, įstiklinti balkonai turi tikrai nemažai privalumų, ir, nors kartais pasvarstoma, ar tai gali būti pačia geriausia išeitimi, matome, kad privalumų yra ne tiek ir mažai. Jums nebeteks rūpintis dažnu balkono tvarkymu, ir nebebus svarbu, kokios yra oro sąlygos lauke, taigi, namuose galėsite mėgautis šiluma ir ramybe.