Tolimųjų maršrutų vairuotojo darbas

Paprastai įmonės, kurios nuomoja automobilius, gali pasiūlyti ir nemažą autobusų pasirinkimą. Kadangi kiekviena įmonė siekia plėsti savo paslaugas reikiama kryptimi, tai be nuomos paslaugų dar būna pasiūloma ir daugiau susijusių dalykų. Tarkime, nuomojantis autobusą niekas nesiūlys pirkti koldūnus, tačiau galbūt bus pasiūlytimikroautobusai su vairuotojais. Ir didelė tikimybė, kad šis pasiūlymas bus aktualus žmonėms. Kartais nuomotis tenka tik autobusus, kai žmonės turi savo vairuotojus, tačiau tenka ir nuomotis autobusą su vairuotoju. Taigi, šį kartą mes kalbamės su įmonės, kuri nuomoja automobilius darbuotoju. Jo vairuojami mikroautobusai dažnai veža žmones į tolimas ir ilgas keliones. Vairuotojas Stasys jau seniai dirba tokį darbą ir be jo jis neįsivaizduoja savęs. Jis važiuoja į tolimus reisus ir dažnai veža žmonių ekskursijas į užsienį.

Kaip pradėjote dirbti tokį darbą?

Seniau, dar prasidedant Nepriklausomybei, dirbau tolimųjų reisų vairuotoju, kuris veždavo mašinas į užsienį ir iš jo. Tais laikais tai buvo vienas geriausių būdų pragyventi, jeigu norėjai aprūpinti šeimą. Todėl jau tada pamėgau vairuotojo darbą. Negaliu pasakyti, kad jis yra lengvas, tuo labiau, kad mikroautobusai, pilni žmonių, yra daugiau atsakomybės negu fūra su mašinomis. Bet man tai yra darbas, kurį vienintelį aš mėgstu. Kiek save prisimenu, visada labai mėgau automobilius, padėdavau tėčiui garaže su jais, o paskui visada norėdavau vairuoti, kai važiuodavom prie ežero, jūros ar kažkur kitur. Aš vairuoju labai lėtai ir atsakingai, niekada neviršiju greičio, bet ir nevažiuoju paskutinis. Manau, kad tikras vairuotojas, atsakingas už žmonių gyvybes, taip ir turėtų vairuoti.

Kokiomis kryptimis dažniausiai tenka važiuoti?

Įmonė, kurioje dirbu, nuomoja automobilius visoms kryptims, taip pat ir autobusus. Kartais būna, kad žmonės išsinuomoja autobusiuką tam, kad visi nuvažiuotų apsipirkti į Lenkiją. Tai paprastas maršrutas, bet man jis jau yra labai nusibodęs. Panašiai, kaip tau nusibosta tavo kiemo vartai ir jų prieangis. Ta vieta, iki kurios nuvažiuojame, jau važiuota šimtus kartų ir dėl to nelabai įdomi. Taip pat būna, kad tenka važiuoti į Junginę Karalystę ir ten vežti emigrantus. Dabar nežinau, ar dar tokių reisų bus – gal parsivežti teks.

Ar žmonės gerai elgiasi autobuse?

Visokių visada būna. Jeigu tai būna turistai, kurie važiuoja pasižvalgyti, tai jie dažnai būna mandagesni. Pasiūlo ir savo sumuštinį, ir paklausia, kaip vairuotojas jaučiasi.

Ačiū ir sėkmės.

1 komentaras

  1. Aivaras

    Šiais laikais labai dažnai pastebiu, jog tolimųjų maršrutų vairuotojo darbui samdo užsieniečius. Svarbiausia yra leidimas leidžiantis kitų šalių piliečiams oficialiai gyventi bei dirbti Lietuvoje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *