Nuo ko pradėti aplinkos tvarkymą?

Aplinkos tvarkymo specialistai neretai susiduria su klaidomis, kurias reikia taisyti įvairiuose žmogaus gyvenamuosiuose sklypuose. Ne šios srities profesionalų atliekamas aplinkos tvarkymas kartais gali atnešti daugiau bėdų negu naudos, o viskas prasideda nuo netinkamos darbų eilės tvarkos. Taigi, šiame straipsnyje bus išdėstyta, iš kokių etapų susideda aplinkos tvarkymas.

  1. Sunkiosios technikos darbai. Pirmiausia, norint savo namų kiemą apsodinti gėlėmis, jums reikės žemių. Kad jos būtų atvežtos, reikalinga sunkioji technika, todėl taip pat nepamirškite, jog sode neturėtų būti ištiestos trinkelės ir technika galėtų pravažiuoti niekieno netrukdoma. Jeigu įmonė, tvarkiusi jūsų aplinką, to neapgalvojo, gali būti, jog už papildomas išlaidas žemes ar trinkeles reikės vežti antrą kartą. Taigi, kad išvengtumėte dvigubo mokesčio, išmanykite, kaip turi būti atliekami aplinkos tvarkymo darbai.
  2. Kietosios dangos įrengimas. Prieš sodinant veją ir kitus įvairius augalus, būkite įsirengę kietąją dangą. Tai gali būti ne tik trinkelės, bet ir takeliai, vaikų žaidimų aikštelės ir pan. Trinkeles montuokite laikantis visų profesionalių reikalavimų ir neapsunkinkite proceso, aplinkos darbus pradėję nuo, pavyzdžiui, apželdinimo darbų.
  3. Laistymo įranga. Pirmiausia, sunkiosios technikos pagalba turi būti atvežtas ir sulyginamas gruntas. Tuomet klojami vamzdžiai, reikalingi laistymo įrangos sistemai. Taip pat derėtų žinoti kokie elektros laidai ar kiti vamzdžiai driekiasi jūsų namo ar kiemo sode tam, kad ateityje galėtumėte išvengti nelaimių ar apsisaugotumėte nuo neplanuotų išlaidų. Dažniausiai specialistai rekomenduoja visus vamzdynus ir elektros laidus pažymėti namo ar sodo projekte.
  4. Aplinkos tvarkymą patikėkite profesionalui, prižiūrėsiančiam darbų eigą. Jeigu nesate tikras dėl atliekamų darbų tvarkos, kokybės ir norite išvengti galimų nemalonumų, tegul aplinkos tvarkymas jums nesukelia problemų ir pasitikėkite profesionalais.

2 komentarai

  1. Prie namo

    Aplinkos tvarkymas daugeliui naujakurių yra opi tema. Gera pradžia kaip sakoma pusė darbo. O gera pradžia manau būtų nuo tvoros pasistatymo. Juk šiomis dienomis taip norisi privatumo nuo smalsių kaimynų. O pasistačius tvorą galima jau ir apie veją galvoti.

  2. shtorm.lt

    Man tvarkinga kiemo aplinka asocijuojasi pirmiausia su tvarkingai aptverta teritorija ir beabejo su gražiais kiemo vartais. Iškarto uždara kiemo teritorija pradeda kitaip atrodyti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *