Vaikų gimtadienyje virė intrigos

Nors iš pirmo žvilgsnio dažniausiai galime sakyti – švęskite vaiko gimtadienį, ir tai bus pati tyriausia ir gražiausia šventė, iš tiesų tai nebūtinai bus tiesa. Mat vaiko gimtadienis gali būti visai ne tai, ko jūs norite. Nes net ir vaikų gimtadieniuose gali pradėti virti intrigos – visai kaip suaugusiųjų. Tokiose vietose kaip X-Planet vaikai susirenka smagiai praleisti laiko. Tačiau nesumenkinkite vaikų – jie irgi žmonės, jie yra tie mažieji žmonės, kurie taip pat gyvena savo gyvenimą, jaučia dalykus ir netgi gali sukelti kokias nors intrigas.

Viena mergaitė – vadė

Per šį gimtadienį, kurį surengėme puikiame žaidimų kambaryje savo 4 metų dukrai, pastebėjome dalyką, dėl kurio jau įtarinėdavome ir anksčiau. Paaiškėjo, kad viena mergaitė tarp draugių visą laiką rezga intrigas. Štai, mūsų keturmetė dukra, kuri turi geriausią draugę Agnę, jau susitikusi su ta kita intrigante, už penkių minučių sako: „Na taip, Agnė iš tikro yra bjauri“, ir ji taip sako ne dėl to, kad pati sugalvojo, o dėl to, kad ją jau įtikino ta kita draugė. Taigi, pastaroji yra kiršintoja, kuri būdama dar visiškai mažas žmogus sugeba jausti didelių žmonių žaidimo galią. Jai tiesiog patinka valdžia, jai nereikia nuoširdaus supratimo, jai reikia valdyti.

Ar verta kištis

Tėvams visada norisi apginti savo vaikus, juo labiau, jeigu tie vaikai turėtų gražiai atšvęsti savo gimtadienį. Juk mes žinome, kaip svarbu yra visi tie prisiminimai, kaip svarbu yra tai, ką mes atsimename iš praeities ir kokius išgyvenimus su savimi nešiojamės vėliau. Tai taip svarbu, kad dėl to ir kyla klausimas, ar tikrai verta kištis, ar reikia pasistengti per vaiko gimtadienį tuos prisiminimus pagerinti? Jeigu matome, kad vaikai tarpusavyje bendrauja nebūtinai gražiai. Jeigu matome, kad jie gal kažkiek konfliktuoja, kad kažkas kažką meluoja, rezga intrigas. Ar tėvai turi pasakyti STOP ir eiti reguliuoti vaikų gimtadienio, ieškoti kaltininko bei bandyti suprasti, kam iš tiesų buvo eilė šokinėti ant batuto. Kartais, jeigu žaidimai pakrypsta nevaldomai, tokius dalykus reikia spręsti. Bet kartais, kai žaidimai būna tiesiog žaidimai, tada geriau leisti viskam vystytis savaimine vaga. O savo vaikus reikia auklėti taip, kad jie jau būdami maži žinotų, koks jų charakteris ir kokią poziciją kiekvieno konflikto atveju jie turi užimti. Geriausias auklėjimo būdas – pavyzdžio rodymas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *