Uniforma: pliusai ir minusai

Uniforma šiandien mokyklose pasirenkama vis dažniau, ir klausimas dėl uniformų įvedimo gana dažnai svarstomas karštose diskusijoje. Vieni pasisako už uniformas, kiti prieš, ir vis dėlto vieningą nuomonę prieiti gana sudėtinga. Taigi, kokie uniformų pliusai bei minusai?

uniformaDažniausiai pasisakantys už uniformas tai argumentuota tuo, kad vaikai į mokyklą eina mokytis, o ne madų demonstruoti, taigi, uniforma gali padėti užtikrinti, kad mokymosi procesas vyks sklandžiau, ir drabužiai dėmesio tikrai neblaškys. Kartais mokiniai persistengia, rinkdamiesi aprangą į mokyklą, taigi, uniforma gali padėti užtikrinti, kad visi atrodys vienodai. Kartais patyčios kyla vien dėl aprangos, taigi, uniformos įvedimas gali užkirsti tam kelią.

Dėvėdami uniformą mokiniai visada atrodys tvarkingai, ir tai gali padėti jiems išmokti tvarkos ir disciplinos. Uniforma visada turi būti išlyginta, ir mokiniai turtų patys tuo pasirūpinti.

Tėveliai, kurie pasisako prieš uniformas, paprastai teigia, jog tai kainuoja pernelyg brangiai, nes paprastai nepakanka vieno uniformos komplekto metams. Paprastai tenka įsigyti bent du uniformos komplektus, nes vieną nunešus į valyklą, tenka rengtis kitais drabužiais. Jaunesnių klasių moksleiviai auga tikrai greitai, taigi, kartais uniformą tenka keisti kur kas greičiau nei ji sudėvima. Taip pat reikalinga avalynė prie uniformos, kuri derėtų ir atitiktų reikalavimus.

Nors gana dažnai baiminamasi dėl uniformos kainos, tačiau tai paprastai kainuoja pigiau nei kiti drabužiai, skirti mokyklai. Sunku net pasakyti, kiek vaikams tenka pirkti aprangos derinių, kuriuos jie dėvi eidami į mokyklą. Uniformos paprastai siuvamos iš tikrai kokybiškų audinių, taigi, neverta baimintis, kad uniforma greitai nusidėvės. Jei nutiks taip, kad vaikas greičiau uniformą išaugs nei ją sudėvės, tokiu atveju uniformą galima perparduotijaunesnių klasių moksleiviams, ir atgauti dalį pinigų. Gana dažnai šis sprendimas pasiteisina, tad dėl kainos sukti galvos nederėtų.

Taigi, uniformos gali užtikrinti, kad mokiniai atrodys tvarkingai bei išmoks disciplinos. Kadangi visi mokiniai rengsis vienodai, eidami į mokyklą, tikėtina, kad tai padės sumažinti patyčių atvejų mokykloje ir sukurs puikią aplinką mokytis, niekieno netrikdant.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *