Tunika iš senovės Egipto laikų.

Dar nuo senovės Egipto laikų tunikos išliko kaip labai mažai pakitę drabužiai. Galima sakyti, jog tunika yra išlaikiusi savo stilių apie 2000 metų. Egipto karštas klimatas lėmė, kad reikėdavo drabužių su kuriais nebūtų karšta. Pradžioje tunika tebuvo didelis medžiagos gabalas, kurio viduryje buvo iškirpta skylė galvai. Atviros pusės būdavo pritvirtinamos prie diržo. Vėliau tunika tapo labiau stilingesnė, šonai būdavo susiūti, suformuotos trumpos rankovės. Kaip ir kiti lino drabužiai tunika buvo puošta klostėmis ir natūralios audinio raukšlės parodė, kad ji pagaminta iš natūralaus audinio.

Egiptiečių tunikos

tunikosAudinių atraižos, išlikusios iki mūsų dienų, liudija, kad egiptiečiai buvo puikūs audimo meistrai. Audė jie paprastas šiurkščias drobes, ploniausius permatomus muslinus su auksinėmis gijomis ir tinkleliais įaustais blizgančiais karoliukais. Iš tokių audinių ir būdavo siuvamos tunikos. Tuo tinkleliu pridengdavo vienspalves tunikas, ir toks ir toks apdaras atrodė lengvas lyg rūkas, o karoliukai spindėjo tarsi rasos lašeliai. Tunikos egiptiečiai dažnai ausdavo cilindro formos audinį.

Audiniai tiek vyriškiems, tiek moteriškiems drabužiams buvo dažomi ryškiomis, sodriomis spalvomis: mėlyna, raudona, ruda, žalia, geltona, juoda. Balta audinių spalva visais laikais buvo ypač mėgiama. Ir mūsų laikais yra labai populiarios baltos tunikos iš lininio audinio. Be vienspalvių, buvo dėvimi drabužiai ir iš margintų bei siuvinėtų medžiagų. Jos buvo dekoruotos įvairiaspalviais geometriniais ornamentais arba eilėmis išdėstytų augalų žiedų bei lapų kompozicijomis.

Tunikos puikiai paslepia figūros trūkumus

Jei šis tunikos išliko iki mūsų dienų, tai šis drabužis tikrai vertas dėmesio. Tunikas galima dėvėti prie tamprių, ar netgi prie storesnių pėdkelnių. Jei jūsų figūra yra kriaušės formos ieškokite tokios, kurios viršutinė dalis būtų ryškesnė, labiau dekoruota, o apatinė dalis turėtų būti nekrentanti į akis ir pastelinio audinio. Ji neturėtų būti dekoruota. Taip pat ji neturėtų būti pasiūta iš storo audinio. Nes jei ant klubų bus tunika, pagaminta iš storesnio audinio, ji dar suteiks jūsų klubams apimtiems.

Jei jūsų liemuo yra lieknas, galite tai paryškinti diržu. Diržas gali būti platus ir siauras. Tačiau jei esate stambesio kūno sudėjimo ir jūsų talija nėra ryški, venkite diržų. Nes tokiu būdu tik dar labiau išryškinsite savo kūno trūkumus. Taip jei esate stambi nesirinkite tunikų, kurių raštai yra stambūs, tai vizualiai jus padarys dar stambesne.

Daugiau kokybiškų Lietuvoje pagamintų drabužių rasite Vaau.lt interneto parduotuvėje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *