Šuo neklauso. Ką daryti?

GyvūnaiKiekvienas šuns šeimininkas turi dar nuo vaikystės mokyti savo gyvūną esminių komandų. Nors kai kurie tai vertina labai atlaidžiai, tačiau taip būti neturėtų, kadangi tuomet gyvūnai gali pabėgti. Žinoma, puiku, kad šiuo metu privalomas gyvūnų ženklinimas, kuris padeda paprastai ir greitai rasti savo šunį, kai jis išeina iš namų. Tačiau tinkamos dresūros priemonės leis būti ramiu, kad net ir su šia paslauga – nereikės pergyventi, kad šuo neklausys tada, kai to reikės.

Mokykite komandų

Žinoma, šuo klausys tik tokiu atveju, kai tiksliai mokės komandas. Jeigu pačiam netena mokyti – tokiu atveju visada galima darbus palikti tiems, kurie juos išmano geriausiai. Jeigu komanda nebus tinkamai suprantame, deja, gyvūnas Jūsų neklausys ir neateis tada, kai pabėgo. Reikia mokytis ne tik tokią komandą, tačiau taip pat ir kitas, kurios padeda gyvūnui ir Jums kur kas geriau suprasti vienas kitą ir tuo pačiu palaikyti bendravimą, galiausiai, spręsti bet kokius galimus pykčius.

Tinkamas pavadėlis

Žinoma, gerai apsaugai taip pat reikalingas ir tinkamas pavadėlis, kuris garantuoja, kad Jūsų gyvūnas visada bus po ranka. Kai kurie renkasi tokius, kurie atrodo labai gražiai, tačiau praktiškai neturi jokio saugumo ir kiek stipresnis šuo juos gali labai paprastai nutraukti. Žinoma, tokiu atveju kelias pavojus ne tik pačiam šuniui, tačiau ir aplinkiniams, kurie gali ne taip gerai sureaguoti, kai mato, kad šuo laksto palaidas.

Skanukai – visada po ranka

Galiausiai, kai kuriuos gelbėja skanukai, kurie yra visada po ranka. Tokiu atveju pabėgus šuniui galima tikėtis, kad jis bus sugrąžinamas skanukų pagalba. Tiesa, tikrai ne visiems šunims maistas yra svarbu ir kai kurie pajutę laisvę- bėga tolyn. Taigi, čia jau kiekvieno pasirinkimas ir tuo pačiu kiekvieno supratimas – koks yra jo šuo.

Kuo daugiau meilės – tuo gyvūnas Jūsų labiau klausys. Siūlome tai įvertinti ir tuo pačiu mokyti jį pačių svarbiausių komandų, kurios yra reikalingos, kad šuo jaustųsi ne tik mylimas, tačiau taip pat ir reikalingas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *