Slapta kamera – sena laida

Ar atsimenate, kaip kadaise visi laukdavome, kada prie televizorių suburs slaptos kameros laida? Tai buvo laikai, kai dar nebuvo interneto ir daug kitų dalykų, tačiau visus labai traukdavo skaitmeninis pasaulis. Slaptos kameros idėja atrodė tokia paslaptinga ir įdomi, mes dar neturėjome tokių gerų galimybių patys filmuoti. Nebuvo filmuojančių telefonų, kamerų kompiuteriuose ir veidrodinių kamerų įperkamų, kaip ir nebuvo tokios populiarios stebėjimo slaptos kameros.

Suburdavo prie TV ekranų

Dažniausiai slaptos kameros laidą būdavo galima pasižiūrėti kartą per savaitę – šeštadienį ar sekmadienį vakare. Tada žmonės neidavo taip aktyviai į restoranus, klubus ar kitas pramogų vietas, tačiau prie televizoriaus pasilinksminti tikrai mėgdavo. Tad ir slaptos kameros džiaugsmas buvo visiškai tikras.

Populiariausios juokų temos

Kai kuriuos slaptos kameros kategorijas galima prisiminti ir dabar. Pavyzdžiui, būdavo skiltis „namų vaizdeliai“, kur būdavo rodoma juokingi lietuvių atsiųsti filmukai. Taip pat parodydavo ir užsienietiškų, tačiau atsiųsdavo nemažai ir lietuvių. Ir pasirodydavo, kad labai nemaža ta Lietuva. Kas dažniausiai būdavo užfiksuota „namų vaizdeliuose“ ? Vaizdai, kaip per šventę, per vestuves nukrenta kas nors netyčia. Arba, kai koks nors vaikas ką nors juokingo daro arba yra įstrigęs kokioje dėžėje. Taip pat ir keistai besielgiantys gyvūnai. Panašu, namų vaizdeliai jau tada brandino youtube idėją. Pati slaptos kameros kūrybinė grupė taip pat režisuodavo vaizdelius.

Dabar apkaltintų priekabiavimais

Surežisuoti vaizdeliai dažniausiai būdavo nekaltų ir nieko nežinančių žmonių provokacijos, ir jas kurti kūrybinei grupei turėjo būti labai smagu. Būdavo nufilmuojami keli žmonės, reaguojantys į tas situacijas, o paskui besijuokiantys, kai jiems pasakoma, kad čia filmuoja slapta kamera. Dėl to ir gyvenime, kai kas nors keisto nutikdavo, dažnai žmonės vis dar pasako – gal čia slapta kamera? Omenyje turima, kad toks absurdas, kad gal kažkur filmuoja kūrybinė grupė, o ši situacija buvo surežisuota. Tačiau šiais laikais daugybę tų laikų vaizdelių sukritikuotų žmogaus teisių gynėjai, feministaiir kitos grupės, siekiančios kuo didesnės tolerancijos bei politinio korektiškumo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *