Programų nuoma vizualiniams sprendimams

Kokių programų nuoma reikalinga, norint sukurti, redaguoti ir išbaigti profesionaliai atliktą, puikų vaizdą? Yra keletas programų, kurių nuoma kiekvienam profesionaliai dirbančiam žmogui, redaguojančiam vaizdą, turėtų atnešti pačių geriausių rezultatų. Štai sufleris, kuris padės ir jums suprasti, kokių programų nuoma gali pravesti kuriant ir redaguojant vaizdą.

Adobe After Effects

Programų nuomaJeigu dirbate su specialiaisiais efektais, jums tikrai vertėtų naudotis šia programa. Tai puiki universali programa, su kuria galima ką tik nori animuoti, taip pat galima ir kurti redaguoti bet kokį judantį vaizdą. Įsivaizduokite bet kurį reklaminį klipą, kuriame kartais kažkas kažkur sujuda, kuriame kartais tenka pamatyti, kaip praskrieja vienoks ar kitoks užrašas. Tai yra dalykai, kuriuos lengva padaryti su šia programa – tereikia išmokti naudoti ja, tačiau tam prireikia tik pačių esminių pagrindų. Vėliau, supratus judesio fiksavimo sistemą ir vadinamuosius „keyframe“, jūs pajusite, kad su programa galima padaryti be galo daug, ir galbūt mielu noru tą ir darysite.

Photoshop

Tai jau klasika tapusi programa, kartais juokaujama, kad ja moka naudotis ir dvylikametės, išmokusios ja naudotis vien tam, kad galėtų gražiai retušuoti savo į socialinius tinklus dedamas nuotraukas. Iš tiesų, tokių programų nuoma kaip „Photoshop“ suteikia labai platų spektrą vaizdo redagavimo įrankių. Jeigu turite nejudantį vaizdą, tai su šia programa galima padaryti kone viską, apie ką tik pagalvosite. Tad galite drąsiai ją nuomotis, jeigu norite paspalvinti vaizdą, sukurti skirtingus sluoksnius (angl. „layers“), retušuoti, keisti ir iškarpyti spalvas, atlikti daug kitokių vaizdo korektūros bei piešimo sprendimų. Tačiau, turėkite omenyje, kad pirmiausiai dar turėsite išmokti ja naudotis. Jeigu iki tol nesinaudojote jokiais Adobe produktais, tai gal reikės laiko tam, kad priprastumėte prie to, kaip viskas juda. Žinoma, jums padės visi mokomieji filmai (angl. „tutorials“), kuriuos galėsite rasti netgi paprastame Youtube kanale.

Premiere

Dar viena vaizdo redagavimo programa idealiai tiks montavimui. Tai vadinamoji post produkcija, kai jau turite visus specialiuosius efektus, kai vaizdas jau yra redaguotas taip, kaip jums patinka. Tada jums belieka tik pasiimti savo sukurto vaizdo gabalus ir juos apdirbti taip, kaip iš tiesų norisi. Čia galite irgi pritaikyti tam tikrus efektus visai bendrai vaizdo korekcijai, galite kažką lėtinti, greitinti, taip pat galite dėti ir nuimti garsus, juos tvarkyti. Paprastai Premiere naudojama būtent montažui, o ja naudotis yra lengviau nei anksčiau išvardytomis programomis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *