Pirmas buhalterės darbas

Nors buhalterines paslaugos Vilniuje teikiamos daugybės biurų ir privačių buhalterių, mūsų kalbinama Inga sako, kad susirasti buhalterės darbą nebuvo taip lengva, kaip ji tikėjausi.

Studijos ne visai atitiko realybę

Buhalterijos paslaugos didmiesčiuoseBuhalterinį darbą studijavusi Inga tikina, kad kaip ir visiems mūsų šalies jauniems žmonėms, pirmiausia praraja nusidriekia tarp tavęs ir darbo rinkos nusidriekia tik pabaigus mokslus. Aukštojo mokslo paskirtis ne visada yra gerai pavykusi, ir tai, ko mokoma auditorijose, ne visada yra pritaikoma ir realybėje. „Kai dabar pagalvoju apie savo studijų laikus, tai suprantu, kad juose buvo labai daug laiko, kurį būtume galėję panaudoti ir kitaip. Pavyzdžiui, aš manau, kad galėjau tikrai daugiau laiko skirti kažkokioms praktinėms užduotims. Mes tikrai daug mokomės aukštosios matematikos, kurios vėliau darbe neprireikia. Taip pat, ką jau ten kalbėti apie visokius filosofinius ir socialinius mokslus, visokius nesusijusius bendruosius dalykus. Žinau, kad studijos užsienyje visada geresnės tuo, kad jose būna labai daug specializacijos. Pas mus yra taip, kad specializacijos iš tiesų suteikiama tiek, kiek mokytis pakaktų kokį pusmetį, ir tai dar būtų per daug. Tačiau studijos šiaip supažindina su daugybe įvairių dalykų, kurie mums apskritai kažką gero duoda. Gal ir nebūtų labai smagu pabaigti studijas įgijus vieną konkretų įgūdį, tačiau niekada būti negirdėjus daugybės bendro išprusimo dalykų“, – pasakoja Inga.

Ieškoti darbo nebuvo lengva

Ji sako, kad darbo paieškos kiekvienam universitetą ar kolegiją baigiančiam žmogui kelia baisų nerimą. Gal ir geriau būtų, jeigu jau studijų metu būtų gaunama daugiau praktikos. „Nors buhalterių Lietuvoje daug kur reikia, bet vos baigus studijas, tikrai neatrodo, kad kažkas tave taip greitai ims ir pasamdys. O pati tuo metu dar neturi tiek patirties ir drąsos, kad ryžtumeisi dirbti individualiai. Dabar labai smagu, kai jau stabiliai dirbu, viskas yra gerai, bet kai prisimenu tuos laikus, tai nežinau, kaip ištvėriau. Juk visą laiką kankino baisus nepastovumas, nestabilumas, visiškai tarsi nieko nežinojau apie tai, kaip kas turėtų būti. Nebuvau tikra dėl ateities, nežinojau, ar kas nors mane įdarbins. O kai ėmiau dirbti vienoje vietoje, supratau, kad gal net ir nestudijavusi būčiau galėjusi tai daryti. Buhalterės darbe reikia labai daug kruopštumo ir budrumo. Turi akylai stebėti visus pokyčius, nepamesti skaičių, atsiminti daug dalykų vienu metu, nes tik taip galėsi išlikti“, – pasakoja ji.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *