Kadastrinių matavimų rūšys

Pastatų arba žemės ploto kadastriniai matavimai atliekami vadovaujantis Lietuvos Respublikos įstatymais, tad samdantis firmą, kuri turės atlikti tokio pobūdžio paslaugas, turite būti tikri, kad jų atliekamas darbas yra legalus. Kitu atveju atmestinai padarytas darbas, kurio net nebus galima įrodyti kaip specialistų klaidos – Nekilnojamojo turto savininkus gali nuvesti iki didelių problemų. Kadastriniai matavimai pagal savo pobūdį yra skiriami į:

Šio pobūdžio paslaugos yra reikalingos tiek juridiniams, tiek fiziniams asmenims. Ir visiškai nesvarbu, kokio dydžio pastatą ar plotą turite – tokio pobūdžio matavimai ir surašymai į Kadastrų knygą yra privalomi visiems, kurie turi turto. Visas profesionalų darbas yra REGLAMENTUOJAMAS PAGAL TEISĖS AKTUS, kurie apibrėžia šios paslaugos funkciją ir atliekamo darbo kokybę bei būtinus veiksmus. Nepriklausomai nuo to, kokio pobūdžio kadastrinių duomenų jums reikia – visos jos yra apibrėžtos teisiniais aktais, kurie ir lemia kokybiško darbo galimybes. Žinoma, pačiam patvirtinti ar darbininkai gerai atliko savo darbą yra sunku, tačiau garantuojame, kad pasisamdyta firma tikrai nenorės teršti vardo klaidingais skaičiavimais.

Dažniausiai samdomasi, kuomet reikalingi patalpų arba žemės ploto matavimai. Logiška, gyventojai daug rečiau susiduria su, pavyzdžiui, geležinkelių linijos duomenų reikalingumu. Tačiau ne kiekvienas, kuris gyvena netoli šios transporto priemonės bėgių žino, jog turi galimybę skųstis dėl skleidžiamo garso. Tokiu atveju jums vėlgi bus reikalingi profesionalai, kurie pateiks duomenis, ar esamą situaciją galima kaip nors pakeisti. Galbūt žemės plotas, kurį užima geležinkelis teisėtai jau nebepriklauso šios transporto priemonės naudotojams. Taigi, kadastriniai duomenys labai dažnai padeda išspręsti tokio pobūdžio konfliktus. Juk labai dažnai profesionalus kviečiasi ir susipykę kaimynai, kurie niekaip negali pasidalinti šulinio ar kito mažo pastatėlio ribų. Svarbiausia, kad visada galima išsiaiškinti, kas yra teisus, o kas klysta.

Kadastriniai matavimai reikalingi ne tik tada, kai norima pateikti naujus duomenis, tačiau ir siekiant pakoreguoti senesnius. Tai reiškia, jog šalia senųjų pildomi nauji ir taip galima stebėti kismą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *