Kokių darbuotojų reikia parkui prižiūrėti

Tiesa, kad tokiose parduotuvėse kaip https://parkutechnika.lt/elektriniai-pjuklai galima rasti puikių parko priežiūrai reikalingų gaminių, prietaisų, pavyzdžiui, elektrinių pjūklų. Tačiau būtų neteisinga sakyti, kad pakanka tik geros technikos. Esminis dalykas, kuris būtinai turi egzistuoti, norint turėti puikiai prižiūrimą parką – tai žmonių, kurie organizuotų visus darbus ir juos su tomis geromis priemonėmis atliktų. Įsivaizduokime didelį viešąjį parką. Kokių darbuotojų jam reikės? Pradžiai pradėkime nuo šių.

Žolės pjovėjų

Kaip visuomet, parkuose bus reikalingi žolių pjovėjai. Net ir įsigijus tokias puikias žoliapjoves https://parkutechnika.lt/elektrines-vejapjoves, parke visuomet reikia ir žmogaus, kuris galėtų nupjauti žolę ir tą žoliapjovę panaudoti, kadangi ji, žinoma, pati sau lyg niekur nieko neis. Parke graži prižiūrėta vejukė – tarsi esminis dalykas, vienijančius visus ten laiką leidžiančius žmones. Ar tai būtų šeimos su vaikais, ar konspektus skaitantys studentai, ar poros su šuniukais – visiems patinka tvarkingai nupjauta vejukė, ant kurios galima, progai esant, išsitiesti ir paskaičiuoti debesis. Taigi, žolės pjovėjai parkuose darbuojasi nuolatos ir jų gali reikėti nuo kelių iki keliolikos.

Medžių prižiūrėtojų

Medžius taip pat teikia prižiūrėti parkuose. Kai kur atliekami tik baziniai patvarkymai – elektriniais pjūklai pjaunamos nereikalingos šakos. Kitur parkuose norima atlikti itin didelius pakeitimus, viską taip sutvarkyti, kad būtų tikrai išskirtinis vaizdas. Medžiai, kaip ir krūmai, gyvatvorės, gali būti formuojami. Pavyzdžiui, jie gali atrodyti lyg iš atviruko, kada yra tik vienas plonas kamienas, o viršuje pūpso tarsi apvalus balionas ar debesėlis – šakų vainikas su lapais.

Šlavėjų, grėbėjų, šiukšlių rinkėjų

Taip pat reikia parkuose ir tokių profesijų atstovų kaip grėbėjų, šlavėjų, šiukšlių rinkėjų. Taip sakant, įprastų tvarkos prižiūrėtojų, kurie prižiūri ir miesto gatves bei kitas viešas erdves. Tai gali būti žmonės, atliekantys viešuosius darbus kaip privalomąją veiklą, gali būti ir kitomis intencijomis dirbantys žmonės. Bet kuriuo atveju, jie yra labai svarbūs ir labai reikalingi.

Kiti

  • Parkuose taip pat reikia ir kitų profesijų atstovų, kurie dirba rečiau ar tik tam tikrais periodais arba nebūtinai išvis yra:
  • Sargo – kai kas turi, kai kam užtenka ir kamerų.
  • Želdinių dizainerio – paprastai reikalingas kartą ar du per sezoną.
  • Sodintojų ir gėlių prižiūrėtojų – reikia, jeigu parke yra erdvių su gėlėmis.
  • Inventoriaus prižiūrėtojų – jeigu yra, ką prižiūrėti.
  • Trinkelių klojėjų – parko kūrimo ir vystymo stadijose. Kuomet parkas pirmą kartą projektuojamas arba vėliau atstatomas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *