Kaip išvengti nesaugaus darbo aukštyje?

Daugumai anksčiau ar vėliau tenka susidurti su darbais aukštyje, kai, rodos, nėra kito pasirinkimo apart pasiimti aukščiausias kopėčias ir lipti. Neretai tenka matyti ir miestuose darbininkus montuojant lauko reklamas taip nesaugiai besijaučiančius ant kopėčių. Tačiau ar kada teko pagalvoti apie alternatyvas kopėčioms, nes autobokštelio nuoma Vilniuje, Kaune ar kitame mieste dažnai lieka nė neapvarstytas variantas. Kam rizikuoti savo sveikata ir ateitimi, jei nors ir brangesnis autobokštelis, tačiau priešingai nei kopėčios – jis tikra garantija saugiam darbui.

Kas ir kada gali nutikti?

Nutarėme supažindinti su rizikomis jūsų sveikatai ir nelaimėmis, kurios gali nutikti ir dažnai nutinka dirbant su kopėčiomios. Norime pabrėžti, kad verčiau pasitikėkite autobokštelio nuoma Vilniuje, Kaune, Klaipėdoja ar kitame mieste, nes ji suteikia nepalyginamai didesnį saugumo lygį. Nežinantiems kas yra bokštelis, priminsime, kad tai aukštuminiams darbams naudojamas mašininis keltas, kuris pakelia žmogų į reikiamą aukštį bei leidžia prisiartinti patogiausiu kampu prie darbo objekto.

Viena smulkiausių nelaimių – tai kūno nubrozdinimai bei sumušimai, kurie garantuoja mėlynes, skausmą ir kitas problemas. Dažniausiai sumušimais apsieinama nukritus iš nedidelio aukščio. Vienas didesnių ir dažnai pasitaikančių atsitikių – tai kaulų lūžiai. Tai dažnai nutinka iškritus iš medžio ar aukštesnės vietos. Tad nesaugus darbas kopėčiomis ar netvirtos kopėčios gali įtakoti jūsų 2 ar 3 mėnesius suvaržytų judesių, o iš gipso ištraukta galūnė senatvėje be abejonės kels skausmus. Kartais tenka susidurti ir su atvejais, kai lūžta stuburas ar kaklas ir žmogus dėl menko darbo kopėčiomis tampa įkalintu neįgaliojo vežimėlyje visam gyvenimui. Sunkiausia ir skaudžiausia nelaimė – tai mirtis. Tai ne tik nutinka dirbantiems itin aukštai, nes mirties atveju svarbiausias ne aukštis – o nukritus jūsų galvos saugumas. Net iškritus iš pirmo aukšto galima žūti, jei susitrenksite galvą į asfaltuotą pagrindą.

Ypatingai pavojinga kopėčiomis naudotis žiemą, kai visur šlapia ir slidu, tai žymiai padidina nelaimių riziką. Norint nuvalyti sniegą nuo stogo ar numušti pavojingus varveklius gali baigtis labai liūdnai. Be abejo, jei dirbate su kopėčiomis tai reikėtų lipti tik ant tvirtų ir fukcionalių kopėčių ir nerizikuoti, jei jos bent šiek tiek pakryupusios. Atsiminkite, kad autobokštelis yra kur kas saugesnis pasirinkimas darbų atlikimui, todėl nerizikuokite savo sveikata ir rinkitės autobokštelio nuomą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *