Kad gėlėmis džiaugtumėtės ilgiau

Smagu, kai jus pasiekia geliu pristatymas Klaipeda ar kitame mieste. Gera gauti dovanų gėlių, ir liūdna būna vėliau, kuomet reikia su tomis gėlėmis atsisveikinti, nes jos galiausiai nuvysta, pasensta. Tačiau viskas jūsų rankose – jūs galite pasistengti ir padaryti taip, kad gėlės tarnautų, išliktų gyvybingos ir gražios – kuo ilgiau.

Užsisakykite ilgalaikį sprendimą – miegančias rožes

Vis labiau populiarėjantis sprendimas – miegancios rozes kaina neatbaidančios pirkėjus, trokštančius padovanoti gėles, kurios ilgai nenuvystų. Kodėl miegančios rožės tokios populiarios? Dėl ypatingos technologijos, išsaugančios gėlės gyvybingumą labai ilgą laiką. Jeigu įprastą rožę pamerkę turėsite gražią plius minus savaitę, tai miegančia rože džiaugtis bus galima pusę metų ar net metus, kelis. Miegančios rožės – tai gėlės, patalpintos po stiklo gaubtu, kur vietoje įprasto oro yra specialios dujos, užkonservuojančios gėlę.

Gėles vazoje

Kitas būdas turėti gėles ilgiau ar net labai ilgai – tiesiog įsigyti augalus vazonuose, kitaip vadinamus kambariniais augalais. Tai iš tiesų vienintelis toks patikimas būdas turėti augalą gyvą daug laiko. Aišku reikia prižiūrėti – laistyti, persodinti, kartais tręšti, laikyti tinkamomis sąlygomis. Tad tokį geriau įsigyti nebent sau, nes jeigu dovanosite, nebūtinai žmogus rūpinsis. Gal kaip tik ta gėlė tuojau pat numirs, nes žmogus buvo nė kiek nepasirengęs pasinaudoti tokiu dalyku. O štai, jeigu dovanosite žiemos miegančią rožę, ji stovės ir pati – nereikės daryti visiškai nieko.

Gėles dėžutėje

Kitos gėlės, kurios išbūna kiek ilgiau gyvybingos ir gražios, palyginti su gėlėmis, pamerktomis į vazą – tai gėlės dėžutėje. Jas taip pat galima labai ilgai turėti nenuvytusias, jeigu pasiseka, graži kompozicija gali išbūti ir kelias savaites. Ir taip pat nereikia merkti, keisti vandens.

Prižiūrėkite pamerktas gėles

Taip pat reikėtų ir tinkamai prižiūrėti gėles, kurios yra pamerktos. Jeigu norite, kad jos ilgiau išbūtų, jūs galite taip padaryti, kad šios nenuvystų tuojau pat. Ką daryti? Pirmiausia, reikia jas pamerkti prieš tai pakirpus kotus, kad geriau įsisavintų vandenį. Kartais kas kelios dienos ir vėl galima šiek tiek pakirpti kotus. Verta kasdien keisti vandenį, o į vandenį galima įdėti šiek tiek cukraus. Laikyti pamerktas gėles reikėtų kažkur, kur ne per karšta, ne per šalta, ne per sausa, ne per drėgna ir kur yra pakankamai saulės šviesos. Daug žmonių laiko ant palangės, bet iš tikro nerekomenduojama, nes tuomet tos gėlės užstos jums saulės šviesą namuose.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *