Funkcionali virtuvė

Vieniems žmonėms patinka standartiniai virtuviniai baldai, kitiems geriau yra neįprastų virtuvės baldų gamyba. Arba – įprastų, tačiau su specialiais paskaičiavimais. Kiekviena virtuvė yra kitokia, jeigu tai ne senas daugiabutis Karoliniškėse. Tačiau, jeigu statotės naują namą, tai ir virtuvė jame bus vis kitokia. Planuojant virtuvės baldus, reikia stengtis, kad virtuvė būtų ne tik graži, bet ir puikiai funkcionuotų. Ji skiriasi nuo kitų gyvenamųjų erdvių ir turi dalykų, į kuriuos reikia atsižvelgti labiau negu į kitų erdvių planavimą.

Sausa ir šlapia

Vienas iš pagrindinių virtuvės bruožų yra tas, kad čia bus gera akustika. Ji atsiras natūraliai, kadangi dauguma interjero detalių ir pačių baldų, neturės minkštų medžiagų. Čia bus mažiau audinių, nebus minkštos sofos, kuri sukeltų visas dainas. Ta akustika puikiai skambės ant parketo ir metalinių stalviršių. Kodėl tai taip būdinga virtuvei? Iš esmės, vien dėl to, kad čia nuolat drėgna. Rūksta, garuoja puodai, kunkuliuoja sriubos. Išpilama ir išliejama kas nors ne vietoje. Ką tik nuplauti varvantys obuoliai padedami ant stalo. Tekančiame vandenyje plaunami indai ir kabinami ant džiovyklos. Netyčia pajudinamas butelis išsilieja pienas ant grindų ir baldų. Tačiau nieko tokio – virtuvė yra atspari vandeniui. Turite tai įsidėmėti, planuodami jos baldus ir interjerą – ji turi būti atspari vandeniui. Kai ji tokia bus, tada gyvenimas bus puikus. Nereikės kaskart keiktis, kai vaikai išlies kakavą, ar aimanuoti, jeigu nuo garų atsiras pūslės.

Užima vietos ar gražu

Dar vienas funkcionalumo aspektas yra daiktų išdėstymas. Virtuvėje jums reikia labai daug daiktų, reikalingų maisto paruošimui ir pateikimui. Tai įvairūs įrankiai, prieskonių dėžutės, šaukštai, puodeliai, galybė visko. Jeigu norite, kad viskas būtų tikrai gerai, turite rasti balansą. Kai kurių įrankių reikia nuolat, todėl verta juos turėti visai šalia, ten kur esate jūs. Tad turite pasistengti tuos įrankius ir turėti su savimi. Tačiau neapkrauti visko taip, kad nesimatytų nei sienų, nei baldų, nei nieko. Visada galvokite apie tai, kaip turi būti ir gražu, ir patogu. Jeigu neturite kaip sudėti daiktų, galvokite apie specialias daiktų laikymo sistemas, sukuriančias ir estetinį pasitenkinimą, ir funkcionalumą. Tai reiškia, kad jums reikia viską taip sudėti, kad galėtumėte tikrai gražiai pateikti virtuvę, ir kad tuo pačiu joje iškart galėtumėte pasiimti viską, ko reikia, o ne eiti kažkur ir ieškoti, kur paslėptas kamščiatraukis ar dar kažkas, ko jums prireiks.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *