Energijos naudingumo sertifikatas parduodant būstą

Kiekvienas norime turėti šiltus ir jaukius namus. Parduodant ar perkant tai galima užtikrinti. Mums reikalingas energijos naudingumo sertifikatas, kuris parodo, koks pastato energijos suvartojimas. Visi žinome, kad namo statyba yra atsakingas procesas, tačiau ne visuomet galime sužinoti ar užtikrintas mažas energijos suvartojimas.

energijos naudingumo sertifikatasEnergijos naudingumo sertifikatai gali būti naudingi parduodant namą, butą ar kotedžą. Jei naudingumas yra aukštos klasės, tai galima parduoti aukštesne kaina. Pirkėjui tai taip pat naudinga, juk perkant norisi, kad šildymo sąskaitos būtų kuo mažesnės. Ne tik parduodant ir perkant reikalingas šis sertifikatas. Nuomojant taip pat. Ar žinote kaip žymimos energetinio naudingumo klasės? Nuo A iki G. Jei sertifikate matote A klasę, tai pastatas yra aukščiausio naudingumo, o G – prasčiausio. Taigi, nuo šių raidžių priklauso labai daug. Kaip matome šis sertifikatas yra naudingas visiems būsto pirkimo – pardavimo sandorio dalyviams.

Perkant būstą reikalaukite sertifikato, kuris nurodys kokia energijos naudingumo klasė. Pardavėjas dažniausiai jį gauna per kelias dienas, o jei plotas nedidelis, tai ir tą pačią dieną. Tad laukti tikrai nereikia ilgai. Kaina taip pat nėra labai didelė. Be to, būtina žinoti, kad gautas sertifikatas galios net 10 metų. Taigi, pardavėjas nepardavęs ilgėliau būsto gali būti ramus, kad praėjus metams ar dvejiems teks vėl mokėti pinigus ir užsakyti sertifikatą. Po šio termino reikia vėl gauti naują.

Galbūt ne kiekvienas žino, kad energijos naudingumo sertifikatas yra privalomas visiems, kurie parduoda ar nuomoja būstą. Nemanykite, kad tai nereikalingas dokumentas. Juk jis vienintelis įrodo, kiek energijos reikia išnaudoti šildymui. Taigi, tokį turtą galima parduoti brangiau, nei panašų tik su mažesne energetinio naudingumo klase. Pirkėjas, norintis vėliau mokėti mažiau už šildymą, pirks brangesnį būstą, o tas, kuriam nėra svarbu mažesnės sąskaitos už šildymą turi pasirinkimą ir perka mažiau kainuojantį, kurio energetinio naudingumo klasė mažesnė. Kiekvienas turime teisę pasirinkti taip, kaip mums atrodo geriau. Kartais kaina yra per didelė, o turint sertifikatą galima pardavėjui pasakyti, kad kaina neatitinka kokybės, tad pirkėjas niekada nepermokės.

Namo statyba – atsakingas ir ilgalaikis procesas, kurio metu reikia užtikrinti, kad viskas būtų atlikta kokybiškai. Tinkamai apšiltintas namas padės sumažinti žiemą gaunamas sąskaitas už šildymą. Perkant naują būstą būtinai pasidomėkite, energijos naudingumo sertifikatu, nors jis ir privalomas, tačiau ne kiekvienas skaito juos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *