Ekskursija po Dzūkiją

Aštuoni geri draugai, mažas minibusas, ir visi keliaujame po Dzūkiją. Smagi ekskursija pavasariui – galbūt tai, ko labiausiai reikia jums šiandien. Kur keliauti? Ten, kur nuvykti siūlo visi kelionių po Lietuvą organizatoriai.

Merkinė

Ties Merkinės piliakalniu yra aikštelė, kurioje kone kiekvieną gražią dieną stovi minibusas ir didelis autobusas. Iš šių išnuomotų transporto priemonių lipa visi, kas išvažiavo į ekskursiją. Lipa vaikai, lipa mokytojai, lipa vaikus prižiūrintys suaugusieji. Atrodo, kad visiems labai smagu važiuoti į gamtą. Ekskursija bus gera, jeigu vieta, į kurią važiuojate, gali kažkuo sudominti ir pradžiuginti, ir jeigu kolektyvas tikrai smagus. Merkinė pasižymi puikiais vaizdais, kadangi piliakalnis tikrai įspūdingas ir nuo jo atsiveria vaizdas į Merkio ir Nemuno santaką, taip pat matomas tiltas per sraunų Nemuną bei tolumoje visur augantys miškai. Tačiau tai ne vienintelė vieta, kur Merkinė graži. Pernai atidarytas Merkinės apžvalgos bokštas – dar vienas puikus traukos objektas, nuo kurio taip pat galima pamatyti daug gražių vietų. Kiti nuvyksta ir į Merkinės piramidę, kur bando pasikrauti nežemiškos energijos.

Liškiava

Keliaujant toliau į Dzūkijos pietus, už keliolikos kilometrų pasieksite Liškiavą. Tai vienintelė bažnyčia Lietuvoje, turinti šildomas grindis, o taip pat sauganti garsių Italų tapytojų paveikslus iš Renesanso, Baroko laikų. Liškiava garsėja savo nuostabia bažnyčia ant kalno, taip pat netoli esančio piliakalnio, ant kurio taip pat galima labai smagiai leisti laiką, jeigu tik tą norisi daryti. Ten galima surengti puikų pikniką.

Zervynos

Pakeliui, tik šiek tiek išsukus, bus gatvinis Zervynų kaimas. Minibusas liks tam skirtoje aikštelėje, o jūs galėsite aplankyti įspūdingas vietas. Pats kaimas nuostabus, nes visiškai senoviškas ir autentiškas. Per jį teka Ulos upelis. Kitoje pusėje kelio, nuo kurio einate į kaimą, priešingoje pusėje yra puikūs skardžiai bei garsioji Ulos akis – versmė. Šiose vietose nulipus žemai taip pat galima pasigrožėti gamta. Kadangi mums grožio formulė yra lygi: vanduo + skardžiai + miškas. Tokia formulė ten tikrai atsiveria, ir ten matysite viską ir iš apačios, ir iš viršaus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *