Senų grindų restauravimas

Jeigu namuose yra senos medinės grindys, galite jas restauruoti. Galima dėti ir visai naujas, gražias parketlentes. O kokia pirmoji pagalba galėtų būti naujakuriams, įsikrausčiusiems į senus namus su senomis, tačiau dar nesupuvusiomis medinėmis grindimis? Viena pora sutiko pasidalinti savo įspūdžiais, kaip jai sekėsi tvarkyti labai senas medines grindis.

Pakėlėme kilimus

Jauna žmona sako, kad namą jie pirko traktuodami tai, kaip investiciją. Nuo pat pradžių buvo aišku, kad reikės nemažai pasitvarkyti. „Kiti žmonės neperka tokių namų, nes jiems svarbu ta emocija pati pirmoji, ar jiems patinka tie namai. Mes matėme, kad tai labai gera investicija, nes konstrukcijos dar sveikos, medinės grindys irgi puikios būklės. Tik viską reikia susitvarkyti, kažkiek kosmetiškai paremontuoti. Taigi, pradėjome viską nuo pradžių. Išnešėme daiktus, tada pakėlėme kilimus. Po jais buvo prisikaupę daug „turtų“. Dulkių tiek, kad net pačių grindų nesimato“, – sako moteris.

Ilgas valymo procesas

Prieš pradedant būklės gerinimą, reikėjo labai gerai viską sutvarkyti. Pirmiausia buvo viskas šluojama, nes tikrai dideli sluoksniai. Kilo dulkių debesys, teko langus atidaryti, užsidėti akinius ir raspiratoris, kad mažiau į kvėpavimo takus nešvarumų prieitų. Vėliau procesas tesėsi su dulkių siurbliu, galiausiai plaunant skudurais, tada jau matėsi ir tikrosios medinės grindys, ilgos puikios ąžuolinės lentos. Tikras senovinis medinis grindinys iš ąžuolo.

Plyšiuose tarp lentų – net monetos

Visgi, kai kur lentos buvo padžiuvę ir susidarę nemaži plyšiai tarp lentų. Dėl to tarpuose buvo įstrigę visokių dalykų, pavyzdžiui, krapštukų, monetų. Buvo galima beveik kaip archeologams dekonstruoti istoriją vien pagal tuos daiktus, kuriuos ten radome plyšiuose.

Grindų šveitimas ir lyginimas

Kai grindys buvo tikrai išvalytos, reikėjo hermetinti tuos plyšius. Tam buvo naudojamas specialus medžio hermetikas. Paskui grindys buvo šveičiamos, lyginamos. Pasklido ir medžio aromatas, kuris liks name ilgai. Toks jis ir turi būti, kai turi medines grindis. Lakas, vaškas, dažai – tai paskutiniai pasirinkti sluoksniai. Mes nusprendėme nedažyti, nes patiko autentiški medžio raštai. Tik nulakavome.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *