Kas naujo sostinės butų rinkoje

Tiems, kas seniai nebeperka, nenuomoja butų, o gyvena įsitvirtinę Vilniuje, turbūt nelabai ir rūpi nekilnojamojo turto rinkos pokyčiai. Tačiau tiems, kam butas Vilniuje galbūt įeina į netolimus ateities planus, tikrai įdomu, kokiomis kainomis dabar pardavinėjami butai, kada jie pinga, kada brangsta. Taigi, kas naujo butų rinkoje?

Atpigo naujos statybos butai

Pastaruoju metu rodikliai rodo, kad šiek tiek atpigo naujos statybos butai. Tai gana neįprasta, kadangi šiaip jau kiekvienas butas Vilniuje kažkiek brango ir sulaukdavo vis didesnės paklausos. Manoma, kad nauji butai Vilniuje ne tokie brangūs galimai dėl to, kad aukštos jų kainos buvo per didelės gyventojams, ieškantiems būsto. Tad teko šiek tiek nuleisti, kad padidinti pirkimą. Juk tiems, kas pastato naujus daugiabučius, aktualu kuo greičiau parduoti bent jau pirmą dalį butų tam, kad būtų galima kuo greičiau susimokėti už statybas, galbūt išlipti iš tam tikro minuso. Taigi, natūralu, kad tam pirkimui paspartinti, gali prireikti ir įmesti daugiau žarijų į krosnį. Šiuo atveju galbūt – šiek tiek nuleisti kainas, jeigu rinkoje populiaresni pigesni butai.

Visa kita – brango

Tačiau apskritai pragyvenimas Vilniuje tik brango. Brango butų nuoma, brango ir parduodamas nekilnojamasis turtas. Tiek nedideli butai, tiek namo dalys, tiek net ir sklypai, ant kurių vėliau kada nors būtų galima pasistatyti gyvenamąjį būstą. Iš tiesų, gyvenimas Vilniuje yra tikrai malonus ir dauguma žmonių džiaugiasi čia leisdami savo dienas. Ekonomistai aiškina, kad Vilnius yra labai perspektyvus, čia ir kuriasi naujos pramonės, ir nauji verslai, todėl normalu, kad žmonių čia atvyksta daugiau. Taip pat ir užsieniečių. Kartu čia verda ir gana centralizuotas kultūrinis gyvenimą, ir žmonės noriai apsigyvena Vilniuje. Taigi, didėjant paties miesto pranašumams, auga ir būsto paklausa. Įsigyti būstą Vilniuje tampa gera investicija.

Kalba apie naują nekilnojamojo turto burbulą

Visgi, kai kurie priešingos nuomonės šalininkai sako, kad taip tik bręsta naujas nekilnojamojo turto burbulas, ir nereikėtų sakyti, kad tai yra tikrai būtent augimas dėl paklausos augimo. Neva, panašūs reiškiniai dėjosi ir tais lemtingais 2008 – aisiais, kai iki jų kainos itin užaugo, o paskui burbulas sprogo, būstas labai atpigo. Tada žmonės, kurie pirko butus krizės išvakarėse, kaip reikiant nukentėjo. Jie pasiėmė paskolas, nusipirko brangiai, o labai greitai, vos už metų, tie butai jau būtų kainavę kone perpus pigiau.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *